Image
fot. M. Czubak

Radni bronią burmistrza Lewandowskiego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Radni z Klubu Radnych Komitetu Wyborców Adama Lewandowskiego bronią burmistrza przed zarzutami, jakie wobec jego osoby w jednym z wywiadów wystosował radny Grzegorz Wiśniewski.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Długo radnym z obozu Adama Lewandowskiego zajęło ustosunkowanie się do publikacji, jaka na naszych łamach się ukazała. Przypomnijmy, był to wywiad z przedstawicielem pokolenia młodych w radzie miejskiej – Grzegorzem Wiśniewskim.

Wywiad poruszył czułe struny, gdyż do publikacji postanowili odnieść się zwolennicy Adama Lewandowskiego i jego polityki gminnej w radzie miejskiej.Gmina Śrem potrzebuje odmłodzenia. Zarówno w radzie miejskiej i na stanowisku burmistrza

Na sesji odczytano stanowisko Klubu Radnych Komitetu Wyborców Adama Lewandowskiego. Nie jest ono długie. Poniżej przytaczamy je w całości.

„Jesteśmy zniesmaczeni wypominaniem radnym przez pana Grzegorza ich wieku. Przypominam radnym, że osoby te zostały wybrane w prawomocnych wyborach. Radni naszego Klubu biorą udział w częstych spotkaniach, w których wyjaśniamy sobie wszelkie sporne kwestie i wypracowujemy kompromis, dlatego też z naszej strony na sesjach nie dochodzi do zaciętych dyskusji, które i tak by już niczego nie wniosły. Długość trwania sesji nie jest zależna od pana burmistrza, a od nas – przedstawicieli śremskiego społeczeństwa pod kierownictwem przewodniczącej, która przez cztery kadencje nie odebrała żadnemu z radnych głosu i dała możliwość swobodnego wypowiadania się, a broniąc również działalności burmistrza, trudno jego pracę nazwać „trwaniem”. Gmina rozwija się systematycznie przy ogromnym zaangażowaniu włodarza.”

– stanowisko radnych z Klubu Radnych Komitetu Wyborców Adama Lewandowskiego.

Radny Wiśniewski nie omieszkał skomentować tego stanowiska zwolenników urzędującego burmistrza.

Każdy ma prawo do swojej opinii. Jeżeli chodzi o kwestie wieku radnych ja odpowiadałem na pytania redaktora. Zresztą w dalszej części artykułu było napisane, że ja sobie cenię również osoby starsze, dlatego że to jest duże doświadczenie samorządowe – skwitował radny.

Zostaw komentarz