||

Wypadek w Śremie. Rowerzysta staranował pieszą na chodniku

żółta karetka pogotowia przed budynkiem
fot. arch. red. / M. Czubak

Do wypadku, który zakończył się obrażeniami ciała u seniorki, mieszkanki Śremu, doszło 8 września około godziny 13.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Kolejny dzień i kolejny raz informujemy naszych czytelników o zdarzeniu drogowym z udziałem roweru. Tym razem był to rower elektryczny, a ucierpiała piesza, w którą rowerzysta wjechał.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w Śremie na ul. Grunwaldzkiej nieletni rowerzysta jadący chodnikiem potrącił seniorkę – przekazała Tygodniowi podinsp. Ewa Kasińska z KPP Śrem.Z uwagi na obrażenia kobiety, która krwawiła z jednej z rąk, na miejsce zadysponowano ambulans. Obrażenia, jakich piesza doznała zostały zakwalifikowane jako wypadek. Dlatego na miejscu prowadzone były czynności przez grupę dochodzeniowo-śledczą.

Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że rowerzysta poruszał się chodnikiem wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, jadąc od strony skrzyżowania z ul. Zamenhofa w kierunku ronda im. Jana Pawła II.

Potrącenie dziecka w Śremie. Sprawcą radny z rady powiatu śremskiego

Zza lodziarni wyszła seniorka, która została uderzona przez rower i upadła na chodnik. To właśnie w wyniku upadku doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Teraz sprawą piątkowego wypadku zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Niewykluczone również, że dorośli opiekunowie sprawcy potrącenia będą musieli pokryć koszty leczenia potrąconej seniorki.

Czy wolno rowerem poruszać się po chodniku?

Co do zasady po chodniku rowerzystom nie wolno się poruszać. Są jednak odstępstwa od reguły. Inaczej sprawa wygląda, gdy rowerzysta porusza się po drodze dla pieszych i rowerów, a takich mamy sporo w naszym mieście.

Tutaj rowerzysta może legalnie poruszać się po takim chodniku oznaczony znakiem C-13/C-16. Musi jednak pamiętać, że obowiązują go zasady, w których to pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo przed rowerem.

2 komentarze

    1. Policja podała, że był nieletni, a więc zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi jest to sprawca, który w momencie popełnienia czynu zabronionego nie ukończył 17 lat.

Zostaw komentarz