Image
Jan Abram został Maturzystą Roku 2023. Rozpocznie w październiku studia na Politechnice Poznańskiej na kierunku Sztuczna Inteligencja/Fot. D. Górna

Jan Abram Maturzystą Roku 2023 LO w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W poniedziałek, 4 września w Liceum Ogólnokształcącym w Śremie już po raz 13. wręczono tytuł „Maturzysta Roku”. Wyróżnienie trafiło do rąk Jana Abrama, który uzyskał najlepszy wynik na tegorocznej maturze.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W śremskim ogólniaku, podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24 już po raz trzynasty odbyła się ceremonia wręczenia tytułu „Maturzysta Roku”. Tytuł nadaje Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. Wybickiego tegorocznemu maturzyście, który uzyskał najlepszy wynik z egzaminu dojrzałości. W tym roku na to miano zasłużył Jan Abram.

Jan Abram to talent matematyczny, stąd też wynikał wybór klasy dwujęzycznej o profilu matematyczno-fizycznym. Nie dziwi zatem jego udział w konkursach matematyczno-fizycznych oraz olimpiadzie języka angielskiego. Uzyskał fantastyczne wyniki: matematyka poziom podstawowy i rozszerzony na 100 proc., język angielski pisemny i ustny również na 100 proc. a poziom dwujęzyczny na 91 proc. Ale u Jana liczy się nie tylko nauka. Pasjonuje się sportem, głównie tenisem i kolarstwem. Jest także stypendystą starosty śremskiego. Jest też bardzo koleżeński. Po prostu ideał!

– podkreślała Gabriela Wasielewska, prezes Stowarzyszenia Absolwentów LO
Gabriela Wasielewska, prezes Stowarzyszenia Absolwentów LO/Fot. D. Górna

Jan Abram wyjaśnił, że kluczem do sukcesu jest motywacja. – Na początku każdej nowej drogi, trzeba obrać sobie ambitny cel – tłumaczył młodszym kolegom.

„Maturzysta Roku 2023” rozpocznie w październiku studia na Politechnice Poznańskiej na kierunku Sztuczna Inteligencja.

Wszyscy życzymy dalszych sukcesów i prosimy skrupulatnie spisywać je otrzymanym dziś piórem, by zgromadzony dorobek pozwolił panu kiedyś znaleźć się w Galerii Wybitnych Absolwentów

– dodała G. Wasielewska

O Galerii Wybitnych Absolwentów wspominał także dyrektor Piotr Mulkowski, który serdecznie powitał nowych uczniów w murach LO. Miał dla nich dobrą radę. Prosił młodzież, by nie skupiała się tylko na ocenach, lecz przede wszystkim na dążeniu do jak najlepszego wyniku na egzaminie maturalnym. – Im wcześniej określicie swoje cele na przyszłość, tym będzie wam łatwiej. Najbliższe cztery lata z pewnością nie będą lekkie, ale musicie pamiętać, że zaczyna się najpiękniejszy okres w waszym życiu – zapewniał P. Mulkowski.

W śremskim ogólniaku, podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24 już po raz trzynasty odbyła się ceremonia wręczenia tytułu „Maturzysta Roku”/Fot. D. Górna

Również starosta Zenon Jahns miał dobrą radę dla uczniów. – Interesujcie się otaczającą was rzeczywistością i rozwijajcie swoje pasje. To zaprocentuje w przyszłości – przekonywał.

Tego dnia ogłoszono także „Złotego Absolwenta LO”. Został nim Kamil Kuliński, który zasłynął m.in. ze swojej pasji do historii, a także aktywności w Szkolnym Klubie Wolontariatu. W 2022 roku uzyskał tytuł Wolontariusza Roku.

Podczas wydarzenia w szkolnej auli odbyło się także uroczyste ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych i klasy wstępnej. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sal lekcyjnych.

Zostaw komentarz