|||

Potrącenie rowerzystki na ul. Kilińskiego w Śremie

potrącenie rowerzystki
Zdarzenie miało miejsce przy ul. Kilińskiego na wysokości centrum handlowego/fot.red.

W środę, 30 sierpnia w godzinach przedpołudniowych doszło do potrącenia rowerzystki. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Kilińskiego na wysokości centrum handlowego (Media Expert). Poszkodowana trafiła do szpitala.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fordem fiesta, mieszkanka powiatu średzkiego, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i potrąciła rowerzystkę, mieszkankę Śremu, jadącą drogą dla rowerów

– informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Poszkodowana rowerzystka trafiła do szpitala. – Czekamy za informacją o obrażeniach – dodaje E. Kasińska.

Kolizja czy wypadek?

Bowiem od badania i decyzji lekarzy będzie zależało to czy zdarzenie drogowe zostanie uznane za wypadek czy kolizję. Przypomnijmy, że o kolizji mówimy wówczas, gdy osoby w niej uczestniczące nie ponoszą śmierci ani nie doznają poważnych urazów, a szkodzie ulega jedynie mienie (np. samochód, ogrodzenie, słup itp.)Natomiast wypadek drogowy to zdarzenie w ruchu drogowym, gdzie co najmniej jeden uczestnik (kierowca, pasażer, pieszy) bierze udział w zdarzeniu, w wyniku którego zostaje ranny lub doszło do jego śmierci.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz