Polacy kontra Niemcy na torach Sokoła

Kręgle
Kręglarza Sokoła reprezentowali Polskę - fot. M.Fujak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Za nami kolejne międzynarodowe zmagania na torach kręgielni Ogniska TKKF Sokół w Śremie. Tym razem w zmaganiach o Puchar Polski i Puchar Starosty zabrakło reprezentantów Danii. O prym walczyli więc między sobą Polacy i Niemcy. Kręglarze Sokoła, którzy bronili biało-czerwonych barw wywalczyli łącznie osiem medali.


Berdychowski Wv

Jak na oficjalnym otwarciu powiedział Rafał Wachowiak – prezes Ogniska TKKF Sokół Sokoła, międzynarodowe zawody z udziałem kręglarzy Polski, Niemiec i Danii odbywają się w Śremie nieprzerwalnie od 1993 roku.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Zabrakło Duńczyków
Po raz pierwszy w historii zabrakło w nich jednak Duńczyków, którzy nie odpowiedzieli na coroczne zaproszenie, co bardzo zaskoczyło gospodarzy. Pomoc w przywróceniu tradycji zaoferowała Kathrin Wegner – zawodniczka z Niemiec, która mieszka w Danii. Póki co o medale i puchary walczyli między sobą Polacy (ze Śremu, Poznania i Kościana), a także Niemcy. Po hymnach oficjalnie sygnał do rozpoczęcia zmagań symbolicznymi rzutami dali burmistrz Adam Lewandowski i wicestarosta Piotr Ruta. Kręglarze kulali jednak już od środy, a zawody zakończono w sobotę uroczystym podsumowaniem w restauracji „Cztery Korony”.

Niemcy górą w Pucharze Polski
W XXXI Międzynarodowym Pucharze Polski wystąpiło 16 zawodniczek i 32 kręglarzy, a każdy oddawał po 120 rzutów. Karty rozdawali goście z Niemiec. Mathiast Metzdorf w eliminacjach zdeklasował rywali (914 punktów!) i formę potwierdził w finale. W Śremie wywalczył dwa złota, bo wraz z Marianne Wilke wygrał także zmagania mixtów, a więc par mieszanych. Rywalizację kobiet zwyciężyła z kolei Angelika Lenhardt, która o dwa kręgle pokonała srebrną medalistkę – Magdalenę Kaźmierczak. Ta do kolekcji dołożyła jeszcze brąz za trzecie miejsce w mixtcie z Tomaszem Wojciechowskim. Na trzecim stopniu podium wśród mężczyzn stanął z kolei Rafał Wachowiak.

Sokół rządził w Pucharze Starosty
34 kręglarzy, z podziałem na kobiety i mężczyzn, stanęło do rywalizacji w XXII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Starosty. Rządzili w nim gospodarze, a więc reprezentanci Sokoła, którzy obsadzili pięć z sześciu miejsc na podium. Najlepsi okazali się Krystyna Kocemba i Rafał Wachowiak. Srebro zdobyła Jolanta Janowicz, a brązowe krążki padły łupem Magdaleny Kaźmierczak i Wiesława Hantkiewicza.

KOMPLET WYNIKÓW W WYDANIU PAPIEROWYM

Zostaw komentarz