+1
0
+1
0

Udanie nowy sezon w IV lidze rozpoczęli piłkarze Kotwicy Kórnik. Na inaugurację pokonali na wyjeździe 2:0 beniaminka – Polonię Chodzież. Bramki na wagę trzech punktów zdobył Gerard Pińczuk.

Berdychowski Wv

To był ciężki mecz z solidnym, twardo grającym rywalem – powiedział trener Tomasz Nawrot. – Cieszymy się z udanego startu, tym bardziej, że w poprzednich  dwóch sezonach to nam się nie udawało. Rok temu zremisowaliśmy w Czarnkowie, a dwa lata wcześniej przegraliśmy z Obrą Kościan – dodał.

Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Sobotnie spotkanie rozegrano w Margoninie. Ze względu na remont własnego boiska tam właśnie gościnnie w roli gospodarza gra drużyna z Chodzieży. Beniaminek rozpoczął mocno i mógł objąć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam Norbert Łuczak wygrał pojedynek z napastnikiem Polonii. Po kwadransie Kotwica doszła do głosu, ale swojej okazji nie wykorzystał Abel Abomsa i do przerwy był bezbramkowy remis.

Na drugą połowę kórnicki zespół wyszedł jednak z handicapem, jakim była przewaga jednego zawodnika. W końcówce drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał bowiem obrońca gospodarzy. Kotwica nie zmarnowała okazji. Wprawdzie w 54 minucie Maurycy Niemczyk nie wykorzystał rzutu karnego, ale zaraz potem jak bramkarz Polonii sparował piłkę na rzut rożny dośrodkowana w pole karne piłka trafiła do Gerarda Pińczuka, a ten posłał ją do siatki. Grający w osłabieniu rywale mogli wyrównać, ale zmarnowali stuprocentową okazję. Szybko to się zemściło, bowiem w 75 minucie na 2:0 podwyższył Gerard Pińczuk. Mimo okazji Kalaka, Jasińskiego i Pietrzaka wynik już się nie zmienił.

Lider A-klasy ponownie za mocny dla KSGB Manieczki

KOTWICA: Łuczak – Kalak, Niemczyk, Jasiński, Patalas (70’ Piaskowski), Ceglewski (90’ Pogonowski), Korek (80’ Konopacki), Pietrzak (70’ Szaflarski), Pińczuk (86’ Sójka), Smykowski, Abomsa (65’ Rasiak).

W sobotę o 11.00 Kotwica podejmować będzie Mieszko Gniezno.