||

Niezwykle ważne wyróżnienie dla kom. Piotra Grzelczyka z KPP w Śremie

Niezwykle ważne wyróżnienie dla kom. Piotra Grzelczyka z KPP w Śremie
Kom. Piotr Grzelczyk, Naczelnik Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi/fot. policja.pl

Kom. Piotr Grzelczyk, Naczelnik Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, na placu Zamkowym w Warszawie, podczas centralnych obchodów Święta Policji, został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W poniedziałek, 24 lipca, na placu Zamkowym w Warszawie, odbyły się główne uroczystości upamiętniające 104. rocznicę powołania Policji Państwowej.

Policyjną ceremonię zaszczycił obecnością Prezydent RP Andrzej Duda, który uhonorował odznaczeniem państwowym dziesięciu policjantów z różnych Komend Policji w kraju, w tym kom. Piotra Grzelczyka Naczelnika Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Niezwykle ważne wyróżnienie dla kom. Piotra Grzelczyka z KPP w Śremie
fot. policja.pl

Kom. Piotr Grzelczyk od 2021 roku jest Naczelnikiem Wydziału Prewencji. Kieruje więc największym wydziałem w śremskiej Komendzie Policji.

Pod jego okiem policjanci z zaangażowaniem pełnią służbę i odnoszą sukcesy na poziomie wojewódzkim, podczas policyjnych, specjalistycznych konkursów i zawodów. Piotr Grzelczyk od lat znany jest śremianom, bowiem rozwija ideę krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku kostnego. Sam od 2007 roku jest aktywnym honorowym dawcą krwi

podkreśla podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie

Piotr Grzelczyk oddał ponad 65 litrów krwi i jej składników. Ponadto od 2014 roku organizuje na terenie parkingu Komendy Powiatowej Policji w Śremie oraz innych miejsc otwarte akcje honorowego oddawania krwi. W związku ze swoją działalnością związaną z krwiodawstwem śremski policjant otrzymał szereg odznaczeń: w 2014 roku „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III Stopnia”, w 2015 roku „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II Stopnia”, w 2016 roku „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I Stopnia”, a w 2018 roku został uhonorowany odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Natomiast, w 2021 roku został wyróżniony Odznaką Honorową Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia” oraz Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV stopnia.

Zostaw komentarz