Śremska TYTKA na gościnnych występach w Margoninie

TYTKA w Margoninie (2)
Na festiwalu InterFolk Margonin wystąpił śremski zespół folkowy TYTKA/fot. TYTKA

W sobotę, 22 lipca wystartowała VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego InterFolk Margonin 2023. Na festiwalu wystąpił śremski zespół folkowy TYTKA.


VW_Berdychowski_400_150(1)

TYTKA wzięła udział w VI Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym InterFolk Margonin. Festiwal to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, podczas którego można było podziwiać występy pięciu zespołów z Polski i innych krajów Europy: Serbii, Rumunii i Słowacji, a wśród nich zaprezentował się właśnie śremski zespół folkowy TYTKA. Jak wspominają to wydarzenie?

Po dojechaniu na miejsce, mieliśmy próbę akustyczną na scenie, gdzie ekipa nagłośnieniowa podłączyła nas. Następnie przebraliśmy się w nasze stroje sceniczne i wraz ze wszystkimi zespołami udaliśmy się na margoniński Rynek, skąd nastąpił przemarsz grup z poszczególnych krajów w okolice MGOK w Margoninie, gdzie była przygotowana scena plenerowa. Po dojściu pod scenę nastąpiło otwarcie festiwalu, powitanie i nastąpił taki podniosły moment, bowiem usłyszeliśmy dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Wówczas naprawdę zrobiło to na naszym zespole duże wrażenie – zaśpiewać nasz hymn w tak zacnym towarzystwie

wspomina Sławomir Wesołek

W Margoninie wystąpili:

  • Anna Czerniejewska-Rybarczyk – śpiew
  • Emilia Bączkiewicz – skrzypce
  • Alina Dominiak – śpiew
  • Waldemar Wojtasiak – śpiew, akordeon
  • Zdzisław Bartkowiak – cajon, instr. perkusyjne
  • Sławomir Wesołek – gitara basowa

Zespół TYTKA podkreśla, że niewątpliwym zaszczytem było dla nich zagranie jako pierwszy zespół. – Wydarzenie otworzyliśmy naszym koncertem – dodaje S. Wesołek i zapewnia, że festiwal wywarł na nich bardzo duże wrażenie.

Zostaw komentarz