Czy trampoliny ogrodowe wpływają na rozwój dziecka?

Trampoline 114583 1280
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Trampoliny ogrodowe szturmem podbiły polski rynek. Coraz więcej osób decyduje się na jej zakup, w dużej mierze ze względu na najmłodszych użytkowników. W dobie internetu trudno wyciągnąć dzieci z domu, a zachęcić ich do aktywności fizycznej to już nie lada wyzwanie. Dlatego też z pomocą przychodzi trampolina ogrodowa, no bo kto nie chciałby się wykazać swoimi umiejętnościami akrobatycznymi podczas skakania? Dodatkowo zachęcamy w ten sposób najmłodszych do zabaw na świeżym powietrzu.


Berdychowski Wv

Rozwój dziecka, a trampolina 

Trampolina ogrodowa to sposób nie tylko na dobrą zabawę, ale także na rozwój kondycji fizycznej. Skakanie znacznie poprawia koordynację ruchową, rozwija mięśnie, stawy oraz kości, a także zwiększa pojemność płuc. Jest to doskonałe rozwiązanie do rozwijania zmysłu równowagi. Coraz częściej podkreśla się, że zabawy na trampolinie w łatwy i skuteczny sposób mogą zapobiec pewnym wadą postawy. 


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Skakanie to również idealny sposób na zachęcenie dzieci do ruchu, dzięki czemu pomożemy im pozbyć się stresu, uwolnimy endorfiny, a także pozwolimy na spożytkowanie nadmiaru dziecięcej energii. Nie od dziś wiadomo, że zdrowy rozwój ruchowy, pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy. Jeśli więc zastanawiasz się, czy trampolina będzie dobrym wyborem, warto zapytać o to swoje dziecko, które z pewnością zareaguje pozytywnie na taki pomysł. 

Najważniejsze parametry trampoliny

Każda trampolina ogrodowa, aby była bezpieczna, musi być wyposażona w kilka podstawowych elementów. Najważniejszym punktem jest stabilność, aby podczas zabawy na macie mieć zapewnioną gwarancję bezpieczeństwa. Również ważnym aspektem jest siatka zabezpieczająca, która chroni nas przed upadkiem na ziemię. Dlatego też warto zwrócić uwagę, czy jest dołączona do zestawu, który chcemy kupić. Mając już na oku konkretny model, warto upewnić się, czy producent załączył drabinkę. Ułatwi ona w bezpieczny sposób wejście i zejście z trampoliny. W związku z tym, że z produktu będziemy korzystać na zewnątrz, powinniśmy dodatkowo zabezpieczyć go kotwami mocującymi do podłoża. Uchroni to naszą trampolinę przed silnym wiatrem. 

Rodzaje trampolin ogrodowych 

Obecnie na rynku wyróżniamy dwa typy trampolin: z siatką zabezpieczającą oraz bez siatki zabezpieczającej. Pierwszy model przeznaczony jest przede wszystkim dla tych najmłodszych użytkowników, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z trampoliną. Dodatkowo siatka zabezpieczająca chroni przed upadkiem na ziemię, co zapobiegnie różnego rodzaju urazom. Drugim rodzajem są trampoliny ogrodowe bez siatki. Tego typu model jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych i doświadczonych użytkowników. Skakanie na takiej trampolinie umożliwia wykonanie skomplikowanych akrobacji. Warto pamiętać, aby z tego modelu nie korzystały kilkuletnie dzieci, gdyż brak siatki może spowodować wypadnięcie z batuty, co może być groźne dla zdrowia naszych pociech.

Zostaw komentarz