|||||

Będzie dogrywka. Poseł Dolata w Śremie zapowiedział dalsze wsparcie na zabytki

Radny Tomasz Wojna, poseł Zbigniew Dolata i radny Paweł Wojna siedzą przy stole z czerwonym nakryciem
Na konferencji poseł przedstawił wyniki naboru programu dla powiatu śremskiego / fot. M. Czubak

W sprawie programu w poniedziałek (17 lipca) w Śremie gościł poseł Zbigniew Dolata. Konferencja w całości poświęcona była właśnie temu programowi.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W spotkaniu z mediami posłowi towarzyszyli radni: miejski Tomasz Wojna i powiatowy Paweł Wojna.

Z punktu widzenia śremianina poseł Dolata nie powiedział nic nowego, czego wcześniej byśmy nie wiedzieli, przy okazji ogłoszenia wyników naboru w programie. Wartym jednak podkreślenia jest fakt, że rząd już planuje tzw. „dogrywkę”, bo środki finansowe jeszcze są do rozdysponowania.

– Prawdopodobnie będzie ogłoszona „dogrywka” dla tych potencjalnych beneficjentów, którzy z różnych powodów, albo nie złożyli wniosków albo złożyli wnioski zbyt kosztowne i przez to niemożliwe do zrealizowania.

– poseł Zbigniew Dolata (PiS) podczas konferencji prasowej.

Poseł oznajmił również, że środki finansowe pochodzące na ten cel znajdują się w budżecie państwa dzięki działaniom ugrupowania oraz rzędu.

– To jest efekt dobrej polityki gospodarczej rządu Prawa i Sprawiedliwości. W czasach rządów Platformy i PSL pieniędzy nie było na nic. Te pieniądze lądowały w kieszeniach korporacji, które nie płaciły podatków. Unikanie podatków, luka vatowska – my to ukróciliśmy.

– Zbigniew Dolata w sprawie środków finansowych na zabytki

Zbigniew Dolata nie miał jednak wiedzy, kiedy podmioty, które otrzymały dofinansowanie na remont zabytków mogą spodziewać się tych środków na koncie, ani też czy będą one wypłacane w całości czy w transzach. Zapewnił jedynie, że pieniądze tez trafią do nich „wkrótce” i że już mogą rozpisywać przetargi na realizację tych zadań, na które otrzymały dofinansowanie.

Celebrowali 164-lecie liceum ogólnokształcącego w Śremie

Zostaw komentarz