Image
Jako pierwszy wystąpił poznański zespół Beat Wise/fot. D. Górna
  • Home
  • Kultura
  • Beat Wise oraz The Shvagiers rozpoczęli śremską Muzę w Muzeum

Beat Wise oraz The Shvagiers rozpoczęli śremską Muzę w Muzeum

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątkowy wieczór, 14 lipca w muzealnym amfiteatrze wystartowała tegoroczna edycja „Muzy w Muzeum”. Na scenie wystąpili Beat Wise oraz The Shvagiers. W przerwie koncertu odbył się wernisaż wystawy „11 spojrzeń”.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Na ten moment czekała spora grupa śremian, która w piątkowy wieczór przybyła do śremskiego muzeum. W amfiteatrze, około godz. 20.00 rozpoczął się pierwszy z koncertów z cyklu „Muza w Muzeum”. Jako pierwszy wystąpił poznański zespół Beat Wise, który w Śremie grywał już wcześniej i polubił naszą publiczność. Zresztą chyba z wzajemnością.

Na zdjęciu część muzykow Beat Wise/fot. D. Górna

Po rytmach funky, w przerwie koncertu, odbył się wernisaż plenerowej (całorocznej) wystawy pn. „11 spojrzeń”, którą śmiało możemy podziwiać w muzealnym ogrodzie. Autorami zdjęć są osoby, skupione wokół Śremskiej Grupy Fotograficznej.Każdy z nas jest indywidualistą. Każdy z nas lubi coś innego. Jeden lubi robale, drugi architekturę

wspominał Szymon Mądry, inicjator wystawy i zarazem jeden z autorów zdjęć

Ponadto swoje indywidualne „spojrzenia” prezentują: Irena Krzeszewska, Joanna Tomczak, Kinga Mazur, Sławomir Radziejewski, Piotr Pieczykolan, Piotr Szalony, Kamil Kasprzak, Marcin Piętka, Michał Bachorz, Łukasz Kluga.

The Shvagiers rozgrzali scenę, była też wystawa fotografii Śremu

Po wernisażu przyszedł czas na kolejną porcję muzy. Na scenie pojawili się The Shvagiers, czyli śremski zespół, który tworzy czwórka pokręconych przyjaciół. Muzycy z przytupem zagrali kilka swoich najbardziej popularnych utworów.

Piątkowy wieczór w muzeum był też świetną okazją do tego, by zajrzeć do akwarium, gdzie wciąż dostępna jest wystawa pt. „Śrem w obiektywie Stanisława Wiktora”. Jest to fantastyczna podróż w przeszłość. Warto zobaczyć!

W piątek, 21 lipca odbędzie się kolejna „Muza w Muzeum”. Wówczas bluesowe klimaty zagoszczą w sali widowiskowej muzeum. Zagrają śremski zespół Niemy oraz poznański band Blues Fighters. Start godz. 19.30. Wstęp bezpłatny!

Zostaw komentarz