Policjantka przytrzymuje za rękę aresztowanego mężczyznę
fot. ilustrujące/archiwum policji
  • Home
  • Na sygnale
  • Droga kawa seniora. Policjanci ze Śremu zatrzymali oszusta i złodzieja

Droga kawa seniora. Policjanci ze Śremu zatrzymali oszusta i złodzieja

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Policjanci ze śremskiej patrolówki skutecznie zatrzymali 56-letniego oszusta, który dopuścił się przestępstwa na terenie sklepu w Śremie. Oszust za cel obrał sobie seniora.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Sprawa została zgłoszona dyżurnemu śremskiej Policji wczoraj (10 lipca). Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy przez dyżurnego KPP Śrem zostali wysłani do zajęcia się sprawą, podjęli działania w celu wyjaśnienia incydentu, który miał miejsce w prawobrzeżnej części Śremu.

Jak ustalili śledczy, nieznany mężczyzna podszedł do starszego mężczyzny, który znajdował się w sklepie i zaproponował mu zakup kawy. Senior zgodził się na ofertę i poprosił o dwa kilogramy kawy określonej marki. Oszust poinformował go, że koszt wyniesie 100 złotych. Starszy mieszkaniec miał przy sobie jedynie banknot o nominale 500 złotych, który przekazał oszustowi. Niestety, mężczyzna zniknął, twierdząc, że idzie do samochodu po kawę i resztę pieniędzy. Nie powrócił już jednak na miejsce. Oszukany senior poinformował pracowników sklepu o zaistniałej sytuacji.

Policja rozpoczęła poszukiwania i znalazła oszusta

Policjanci patrolówki natychmiast rozpoczęli poszukiwania oszusta, sprawdzając okoliczne sklepy i informując tamtejszych pracowników o wyglądzie podejrzanego mężczyzny. To działanie okazało się trafne, ponieważ personel jednego z marketów zaczął podejrzewać, że klient, który pojawił się w sklepie, może być poszukiwanym przez policję oszustem. Podejrzenia te okazały się słuszne, gdyż funkcjonariusze zatrzymali 56-letniego mieszkańca Śremu właśnie w tym sklepie, który wcześniej dopuścił się oszustwa wobec innego starszego mężczyzny.

Policja ostrzega przed oszustami bankowymi

Oszust został przewieziony do śremskiej komendy, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut oszustwa, na który się przyznał. Okazało się również, że mężczyzna miał już wcześniejsze wpisy w swojej kartotece policyjnej.

Teraz 56-latkę oczekuje postępowanie sądowe, a policjanci apelują do osób starszych o rozwagę i zdrowy rozsądek w obliczu podejrzanych ofert oraz nielegalnych propozycji.

1 Comments Text

Zostaw komentarz