||

Mieszkańcy Książa jeździli bimbą po Poznaniu

wycieczka Poznan 10
fot. CK Książ Wlkp./Największą atrakcją była przejażdżka poznańską bimbą

Jazda zabytkowym tramwajem po stolicy Wielkopolski była jedną z atrakcji poniedziałkowej (3 lipca) pierwszej wycieczki w ramach akcji „Wakacje z Centrum Kultury”.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W poniedziałkowy poranek pełen autobus wyruszył na podbój Poznania, a przejażdżka bimbą po nim była niezapomnianym przeżyciem. Każdy jej pasażer otrzymał mapę z naklejkami, dzięki czemu na bieżąco wiedział, gdzie aktualnie się znajduje. Przewodniczka zdradziła wiele ciekawostek związanych z architekturą miasta, jego historią, w tym dotyczące Powstania Wielkopolskiego oraz opowiedziała miejscowe legendy. Na koniec każdemu dziecku skasowała bilet tradycyjnym, ręcznym kasownikiem biletów konduktora.

fot. CK Książ Wlkp./Jazda zabytkowym tramwajem po stolicy Wielkopolski była jedną z atrakcji wycieczki w ramach akcji „Wakacje z Centrum Kultury”

Zabawa, nauka i kino na letniej przygodzie: Tworzenie widokówek i seans filmowy z Spider-Manem

Kolejnym punktem letniej przygody była pracowania artystyczna „Widokówka” na Starym Rynku. Podczas autorskiego warsztatu dzieci poznały legendy o poznańskich koziołkach i hejnale oraz dowiedziały się, co kryje historia ratusza. Obejrzały specjalnie przygotowany film animowany oraz na podstawie udostępnionych im materiałów i narzędzi przygotowały pamiątkową widokówkę. Na niej znalazł się wspomniany ratusz.

Stamtąd cała wycieczka udała się do kina na film „Spider-Man: Poprzez multiwersum”, a po nim do McDonald’s.

Zostaw komentarz