|

Rozkład jazdy na weekend (30.06-2.07). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Rozkład jazdy na weekend (30.06-2.07). Wydarzenia w Śremie i okolicy
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Warto zajrzeć do Kórnika, bowiem odbędą się tam dwa ciekawe wydarzenia. Będzie smacznie i muzycznie. Ale nie tylko tam…


Berdychowski Wv

Weekend zaczynamy od zaproszenia do Kórnika, a konkretnie na kórnicką plażę Oaza Błonie, gdzie w dniach 30 czerwca – 2 lipca odbędzie się Kórnicki Craft Beer Weekend. Otóż jest to połączenie dobrego jedzenia z przeglądem lokalnych browarów rzemieślniczych.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Kórnicki Craft Beer Weekend

Piknikowa sobota

Sobotę możemy rozpocząć od kibicowania. Otóż Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu razem z Kołem PZW nr 129 ,,Odlewnik” organizuje w dniach 30.06 – 02.07. Zawody Rzutowe zaliczane do Pucharu Polski. Zmagania czołowych zawodników z całej Polski będzie można obserwować na Stadionie Miejskim w Śremie od godziny 9.00 do 18.00 w dniu 01.07 oraz 9.00 do 12.00 w dniu 02.07.

II Rzutowy Puchar Polski pod patronatem Burmistrza Śremu

Również na sobotnie popołudnie zaprasza sołtyska wsi Brodnica wraz z radą sołecką, KGW „Aktywne Brodniczanki” oraz OSP Brodnica. Tego dnia organizują „Brodnicki piknik rodzinny”. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie różnorodnych atrakcji, dobrego jedzenia i muzyki. Początek godz. 15.00.

Brodnicki Piknik Rodzinny

Z kolei w sobotni wieczór, miłośnicy muzyki klubowej, powinni zajrzeć do Jarosławek. Od godz. 1️9.00 startuje Summer Party z Centrum Kultury Książ Wielkopolski, podczas którego zagrają: DJ Cometa, DJ Majkel, DJ Rafaello, DJ FRESH i DJ NITEK. Gościem specjalnym będzie charyzmatyczny bębniarz Maleo Conga Show.

Summer Party w Jarosławkach

Niedziela

Niedzielę można zacząć przejażdżką rowerową ze Śremskim Sportem. W tę niedzielę ekipa wybiera się do Rogalina. Trasa rajdu będzie miała ok. 55 km i będzie prowadziła zarówno po drogach asfaltowych, jak i leśnych ścieżkach.

Rajd rowerowy ze Śremskim Sportem – Rogalin

Także w niedzielę startuje Letni Festiwal Muzyka z Kórnika. Na Prowencie odbędą się trzy koncerty pod nazwą: „Nic dwa razy…”, co jest nawiązaniem do jednego z najbardziej znanych wierszy poetki Wisławy Szymborskiej, bowiem koncert uświetni 100. rocznicę urodzin poetki.

Tego dnia wystąpią:

– Grażyna Szapołowska (godzina 18:00),

– Magda Umer (godzina 19:30),

– Grzegorz Turnau (godzina 20:30).

Letni Festiwal Muzyka z Kórnika

Wszystkie powyższe wydarzenia są darmowe!

Zostaw komentarz