|

Ksiąscy harcerze uczestniczyli w Intercamp 2023

4
Fot. Gmina Książ

Harcerze z ksiąskiej drużyny harcerskiej „Czarne stopy” wzięli udział w międzynarodowym zlocie harcerzy i skautów Intercamp 2023 w niemieckim Vogeland w Parku Narodowym Eifel w Nadrenii Północnej-Westfalii.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Działająca od kilkunastu lat na terenie Gminy Książ Wlkp. 19. Drużyna Harcerska „Czarne Stopy” w ramach prowadzonych działań edukacyjnych i profilaktycznych w zakresie uzależnień behawioralnych, w minionym czasie zorganizowała konkurs na projekt przypinki do munduru harcerskiego pn. „Harcerz wolny od nałogów!”.

Konkurs skierowany był do młodzieży szkolnej będącej członkami drużyny oraz do osób zainteresowanych prawem harcerskim. Jedno z nich mówi o tym, że harcerz pracuje nad sobą, jest czysty w myśli, mowie i uczynkach; jest wolny od nałogów.W dobie dostępności do różnego rodzaju środków uzależniających, profilaktyka w tym zakresie jest niezwykle ważna i należy ją realizować w taki sposób, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, dlatego takie działania są niezwykłe ważne i potrzebne, przede wszystkim wśród młodych ludzi

podkreśla ksiąski magistrat

W konkursie udział wzięło 15 osób, a wyróżnione zostały najciekawsze prace. Za zaangażowanie i działania profilaktyczne nagrodzenie zostali wszyscy uczestniczy konkursu., którzy otrzymali bluzy sportowe z nadrukowanymi emblematami harcerskimi oraz okolicznościowym logo Książa Wlkp. Zakup bluz za kwotę 1 722,00 zł został w całości sfinansowany z budżetu Gminy Książ Wlkp.

Międzynarodowy zlot

W tym roku harcerze z ksiąskiej drużyny wzięli udział w międzynarodowym zlocie harcerzy i skautów Intercamp 2023 w niemieckim Vogeland w Parku Narodowym Eifel w Nadrenii Północnej-Westfalii. By wziąć udział w tym wydarzeniu, każdy zgłaszający się patrol był zobowiązany wykonać zadanie przedzlotowe, którego tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Pokój – tylko kilka kroków stąd”.

W ramach zadania młodzież przeprowadziła ankietę na temat tolerancji i pokoju oraz zorganizowała lekcję pokazową. Wszystkie te działania zostały opisane i wysłane wraz ze zgłoszeniem. Zadanie to zostało bardzo wysoko ocenione i tym samym zakwalifikowało patrol składający się z harcerzy z Książa i ze Śremu do udziału w zlocie.

Harcerzom gratulujemy kreatywności w realizacji działań statutowych ZHP i jednocześnie dziękujemy za zaangażowanie w działania prozdrowotne na rzecz lokalnej społeczności!

podkreśla burmistrz

Zostaw komentarz