Stop piratom drogowym! Kolejni kierowcy w rękach śremskiej policji

Po pijaku, po całej szerokości
fot. KPP w Śremie

Policjanci śremskiej drogówki namierzyli kolejnych dwóch piratów drogowych, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierowcy na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Policjanci śremskiej drogówki namierzyli kolejnych dwóch piratów drogowych, którzy pędzili w terenie zabudowanym, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

W minioną niedzielę, 25 czerwca o godz. 08.50, w Nochowie na policyjny radar wpadł 42-letni mieszkaniec gminy Września, który kierował samochodem marki VW Passat. Mężczyzna na pięćdziesiątce jechał 109 km/h. Z kolei w poniedziałek, 26 czerwca o godz. 18.32, w Jaszkowie też na pięćdziesiątce, 102 km/h miał na liczniku kierujący mazdą, 47-letni mieszkaniec gminy Śrem

informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie

Obaj kierujący na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania, zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych. Ponadto na ich konta wpłynęło po 13 punktów karnych.Pamiętajmy o rozwadze na drogach! Są kierowcy, którzy karygodnie zachowują się w ruchu drogowym i nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych. A podczas tegorocznych wakacji doszło już w skali kraju do 20 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Pod każdym tym wypadkiem kryje się ludzki dramat. Wakacje trwają dopiero od kilku dni, co więc będzie dalej!? Powiedzmy STOP piratom drogowym!

apeluje podinsp. Ewa Kasińska

Zostaw komentarz