Image
fot. M. Przybyła
  • Home
  • Dolsk
  • Wianki 2023 czyli wakacyjna integracja w Dolsku

Wianki 2023 czyli wakacyjna integracja w Dolsku

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dni Ziemi Dolskiej – Wianki 2023 rozpoczęły sezon wakacyjny. W sobotę, 24 czerwca na plaży miejskiej bawili się zarówno mieszkańcy gminy Dolsk, jak i goście z innych miejscowości.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W sobotę, 24 czerwca plaża miejska w Dolsku wypełniła się miłośnikami integracji i dobrej zabawy. Okazją ku temu były Dni Ziemi Dolskiej Wianki 2023.

Słoneczna pogoda w połączeniu z pięknym krajobrazem plaży miejskiej w Dolsku sprawiły, że tegoroczne Wianki należą do udanych. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska wraz z przewodniczącym rady miasta i gminy Dolsk – Romualdem Nawrotem. Funkcję konferansjera pełnił kierownik MGOSiR – Witold Opielewicz.

Artystycznie na dolskiej plaży

Obchody Dni Ziemi Dolskiej rozpoczęły prezentacje artystyczne dolszczan – zarówno młodszych, jak i tych nieco starszych. Na scenie zaprezentowały się Tygryski z przedszkola w Dolsku oraz Żabki z przedszkola w Mszczyczynie, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie oraz Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku. Był taniec, śpiew i piękna gra na flażoletach.

Burzę braw otrzymały także mażoretki LKS Zawisza Dolsk, które trenują pod opiekuńczym okiem instruktorki – Julii Olszewskiej. Wśród lokalnych artystów nie zabrakło także chóru Lutnia pod dyrygenturą Anny Kaczmarek. Zaproszenie przyjęły także zespoły The Colts oraz Camping Chill. Gwiazdą wieczoru była Śląska Kabaretowa Grupa Fest, która rozbawiła publiczność do łez.

fot. M. Przybyła/Grupa Fest

Konkurs wiankowy i wędkarski

Ważnym punktem programu jest konkurs wiankowy. W czasie występów organizatorzy przyjmowali wianki. W tym roku zgłoszonych zostało piętnaście prac.

Wianki oceniało jury w składzie: Mirella Godawa – wiceburmistrz miasta i gminy Dolsk, Monika Szymańska – główny księgowy Biblioteki Publicznej MiG Dolsk oraz MGOSiR Dolsk, Bartosz Kołakowski – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku oraz Marian Kosmala – sołtys wsi Księginki. Jurorzy szczególną uwagę zwracali na wykorzystanie naturalnych materiałów, pomysłowość, oryginalność oraz estetykę wykonania. Prace były oceniane w jednej kategorii.

Autorzy trzech najlepszych prac otrzymali nagrody rzeczowe, w tym rower. Miejsce pierwsze zajął Piotr Kasprzyk, na drugim uplasowała się Maria Strzelczyk, a na trzecim Amelia Nowicka. Pozostali twórcy konkursowych wianków otrzymali upominki.

Podsumowano także zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk 2023. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach: junior oraz senior.

Wśród juniorów, czyli wędkarskich adeptów, miejsce pierwsze zajął Antoni Bartkowiak z wynikiem 5 200 kg ryby. Drugi był Ksawery Maciejewski – 4 450 kg ryby, a trzeci Stanisław Markowski – 3 950 kg ryby.

Wśród seniorów najlepszy wynik osiągnął Sławomir Szczęsny – 5 800 kg ryby, miejsce drugie zajął Jacek Gronek – 5 350 kg ryby, a na trzecim uplasował się Arkadiusz Pazoła również z wagą 5 350 kg ryby.

Zwycięzcy odebrali tytułowe puchary z rąk burmistrz Barbary Wierzbińskiej oraz wiceprezesa PZW Dolsk – Piotra Śmieińskiego.

Zasłużeni dla gminy Dolsk i „ambasadorzy” gminy

Dni Ziemi Dolskiej to także doskonała okazja, by wyróżnić mieszkańców gminy, którzy w szczególny sposób przyczynili się do promowania małej ojczyzny.

O tym, kto otrzymał wyróżnienie przeczytacie w najnowszym papierowym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej (w sklepach od 29 czerwca) lub w e-wydaniu

1 Comments Text
  • Gwiazdą wieczoru w Dolsku ma wiankach powinien być zespół, Camping hill ‘ a nie jakiś tam .Fest ‘ na którym żywego ducha nie było a jedynie ,można było płakać ale z rozpaczy 🤗

  • Zostaw komentarz