Image
Fot. Freepik

Dlaczego warto stosować peeling enzymatyczny do twarzy? Korzyści i efekty

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Peeling enzymatyczny do twarzy to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów, wykonywanych w salonach kosmetycznych. Jego skuteczność i wszechstronność pozwalają na relaks i wygładzenie skóry oraz jej odnowę. Co warto wiedzieć o peelingu enzymatycznym do twarzy i dlaczego decydujemy się go stosować? W tym artykule powiemy więcej.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Korzyści i efekty peelingu enzymatycznego

Peeling enzymatyczny jest procedurą estetyczną o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Do preparatu wykorzystuje się naturalne białka roślinne, które działają delikatnie, ale skutecznie. Wchodzą w interakcję z lipidami skóry, rozpuszczając martwe komórki naskórka, nie powodując przy tym żadnych zmian w warstwach głębszych. Ten rodzaj peelingu jest zdecydowanie bezpieczniejszy niż chemiczny, a jego zalety są olbrzymie. Zabieg odświeża skórę twarzy, wygładzając i zmiękczając jej powierzchnię. Wszystko to można uzyskać bez ryzyka podrażnienia czy przesuszenia.

Ponadto, dzięki peelingowi enzymatycznemu do twarzy, skóra staje się lepiej odżywiona i chroniona, a drobne blizny, przebarwienia i zmarszczki zostają spłycone. Zabieg pomaga w usuwaniu nadmiaru sebum, dostarczając skórze niezbędnych składników odżywczych. Na uwagę zasługuje szybkość rezultatów po peelingu. Efekt to lepsze ukrwienie i dotlenienie cery wraz z redukcją zmarszczek i widoczną poprawą jędrności i elastyczności skóry. Wszystko to może być osiągnięte przy jednorazowym zabiegu.

Peeling enzymatyczny do twarzy znajdziesz na: https://ziaja.com/p/5901887022022/peeling-do-twarzy-enzymatyczny-201

Rodzaje enzymów stosowanych w peelingu

Do produkcji preparatu wykorzystuje się specjalne enzymy, składające się z naturalnych białek roślinnych. Najpopularniejsze wśród nich to papaina, proteazy i karboksylazy, uzyskiwane z ananasa, ananasa bielonego, owoców cytrusowych, czy bromelainy, czyli enzymu z ananasa. Enzymy te działają w określonych warunkach. Wystarczy specjalna mieszanka i temperatura, aby skutecznie usunąć martwe komórki. Większość preparatów używanych w profesjonalnych salonach jest produkowana w laboratoriach, a zawarte w nich enzymy mają na celu usuwanie zrogowaciałego naskórka.

Wskazania i przeciwskazania do wykonania peelingu

Peeling enzymatyczny na twarzy wykonuje się najczęściej na cery szare, zanieczyszczone, zmęczone, trądzikiem chorobowym, czy też stanami po trądziku. Większość zabiegów jest przeprowadzana w seriach, aby lepiej widoczne były jej efekty. Wykonuje się je przy użyciu delikatnych enzymów, przeznaczonych dla najbardziej wrażliwej skóry. Przed wykonaniem zabiegów ważne jest jednak, aby poinformować lekarza o wszelkich istniejących przeciwwskazaniach. Do nich należy nadmierna wrażliwość skóry na działanie zabiegów, choroby tarczycowe, alergia na jakiekolwiek produkty stosowane w trakcie sesji kosmetycznych czy też ciąża i okres laktacji.

Podsumowując, peeling enzymatyczny to bardzo delikatny zabieg odświeżający skórę twarzy. Z uwagi na swoje wszechstronne korzyści oraz bezpieczeństwo wykonywane jest w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Wykorzystanie preparatu, który składa się z naturalnych białek roślinnych, pozwala na skuteczne usuwanie martwych komórek naskórka. Stosowanie peelingu enzymatycznego do twarzy przyczynia się przede wszystkim do odżywienia skóry i poprawy jej wyglądu, jednakże ważne jest, aby poinformować lekarza o istniejących przeciwwskazaniach.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]