Image
Wójt Marek Pakowski po raz kolejny będzie się ubiegał o reelekcję / fot. arch. red.

Wójt Brodnicy z absolutorium. Jednogłośnie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W poniedziałek 19 czerwca w Brodnicy odbyła się kolejna XXXVIII sesja rady gminy Brodnica. Punktów obrad było kilkanaście, a najważniejsze z nich dotyczyły wotum zaufania i absolutorium dla Marka Pakowskiego, wójta gminy Brodnica.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zgodnie z przewidywaniami ostatnia sesja rady gminy w Brodnicy przebiegła sprawnie i po myśli kierującego działaniami gminy, wójta Marka Pakowskiego. Na sesji radni podejmowali kilka uchwał, w tym dwie istotne z punktu widzenia wójta gminy, bo dotyczyły bezpośrednio jego osoby. Te uchwały to w sprawie udzielenia wotum zaufania dla wójta oraz w sprawie udzielenia absolutorium wójtowi za miniony rok.

Zanim przystąpiono do głosowania, wójt m.in. przedstawił raport o stanie gminy za miniony rok. Referował go przez ponad 30 minut, a następnie odpowiadał jeszcze na pytania radnych. Głos zabierali m.in. radni Tylczyński, Oleszak i Lisek.

W tym punkcie głos oddano również mieszkańcom. W tym roku głos zabrała Małgorzata Sajkiewicz, sołtys Brodnicy. Sołtyska wyraziła publicznie delikatne niezadowolenie z raportu, w którym jej zdaniem zabrakło wszystkich szczegółowych danych. Na pytania sołtyski Brodnicy wójt starał się odpowiadać na bieżąco.

Sołtyska zaznaczyła, że w raporcie o stanie gminy zabrakło jej informacji o działaniach sołectw z terenu gminy Brodnica / fot. M. Czubak

Oba ważne dla wójta głosowania przebiegły identycznie: wszyscy obecni (15 radnych) na sesji radni zagłosowali na „tak”. Tym samym wójt otrzymał absolutorium oraz wotum zaufania.

-Dziękuję państwu bardzo. Tak, jak zostało tu powiedziane. To jest akceptacja polityki, jaką gmina prowadzi, a nie polityka. (…) Z tego miejsca chciałbym państwu wszystkim bardzo serdecznie podziękować, za to że poprzedni rok udało się zrealizować z takim wynikiem. Dziękuję całej załodze urzędu, wszystkim radnym, sołtysom jak i również członkom tych organizacji, o których nie było mowy w raporcie. (…) Trend mamy dobry, gmina się rozwija, więc raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję i oby tak dalej.

– Marek Pakowski, wójt gminy Brodnica, zwrócił się tymi słowami do radnych.

2 Comments Text
 • Zostaw komentarz

  DOŁĄCZ DO NAS

  Reklama

  Get Update

  Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

  [mc4wp_form id=86]