Image
fot. J. Zalewski/Dr inż. Renata Włodarczyk z Politechniki Częstochowskiej dała wykład dla pracowników śremskiego TBS, urzędników magistratu i przedstawicieli władz samorządowych gminy

O śremskim wodorze prawie wszystko…

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„Era wodorowa – wybór czy konieczność” – to tytuł wykładu, jaki wygłosiła dr inż. Renata Włodarczyk z Politechniki Częstochowskiej dla pracowników śremskiego TBS, urzędników magistratu i przedstawicieli władz samorządowych gminy. Wykład online odbył się w piątek, 16 czerwca na zamówienie prezesa Śremskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i ma bezpośredni związek z działaniami Towarzystwa oraz władz gminy na rzecz budowy osiedla mieszkaniowego w Śremie zasilanego przez „zieloną” energię wodorową.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Dr Renata Włodarczyk jest znanym i cenionym fachowcem i ekspertem w środowisku naukowym i wśród praktyków – czyli firm wdrażających nowoczesne technologie wodorowe w energetyce, czy wykorzystujące wodór jako paliwo w transporcie. W trzygodzinnym wykładzie omówiła wszystkie najważniejsze aspekty wykorzystana wodoru jako paliwa z zastosowaniem do produkowania energii elektrycznej i będącego źródłem ciepła służącego w naszym przypadku do ogrzewania osiedla mieszkaniowego, które zamierza wybudować ŚTBS w Śremie przy ulicy Farnej w Śremie.

Prace koncepcyjne nad budową osiedla są już zaawansowane, trwa dopinanie montażu finansowego całego innowacyjnego projektu, jednego z pierwszych w Polsce z zastosowaniem wodoru jako nośnika energii i źródła ciepła. Ale wiedzy na temat tego nowoczesnego sposobu wykorzystania „zielonej” całkowicie zeroemisyjnej energii nigdy nie jest za wiele, stąd pomysł na wykład i owocna wymiana zdań z cenioną w świecie naukowym ekspertką dysponującą ogromną wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną na ten temat.

fot. J. Zalewski/Wykład online odbył się 16 czerwca na zamówienie prezesa Śremskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i ma bezpośredni związek z działaniami Towarzystwa oraz władz gminy na rzecz budowy osiedla mieszkaniowego w Śremie zasilanego przez „zieloną” energię wodorową.

Dr Renata Włodarczyk omówiła nie tylko sposoby i metody bezpiecznego pozyskiwania wodoru w wyniku elektrolizy za pomocą wysokowydajnych specjalistycznych urządzeń, jak i jego magazynowania i wykorzystania w codziennej eksploatacji za pomocą całego ciągu technologicznego koniecznego do osiągnięcia tego celu. Odpowiedziała także na szereg pytań, dotyczących praktycznych rozwiązań i zastosowań określonego rodzaju sprzętu do budowy całego systemu pozyskiwania i wykorzystania wodoru, by był on bezpieczny dla otoczenia i środowiska, niezawodny w eksploatacji i najkorzystniej służył wyznaczonym celom.

Końcowy efekt, jaki zamierza osiągnąć inwestor to zeroemisyjna czysta i tania energia, która posłuży do zabezpieczenia w energię elektryczną i cieplną całego osiedla mieszkaniowego, a w przyszłości także innych obiektów należących do ŚTBS i gminy.

Zostaw komentarz