|

OSP Śrem pomogła w poszukiwaniach. Senior wrócił do domu cały i zdrów

Osp Śrem Dron
fot. arch OSP Śrem
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kilkanaście godzin trwały poszukiwania 79-letniego mieszkańca gminy Kościan, który 14 czerwca rano wyszedł z domu w nieznanym kierunku. W akcję poszukiwawczą włączyła się jednostka OSP Śrem z dronem.


Berdychowski Wv

Policjanci z KPP Kościan, strażacy ochotnicy, grupa poszukiwawcza SIRON, mieszkańcy wsi, z której pochodził zaginiony i OSP Śrem z dronem termowizyjnym, brali udział w poszukiwaniach 79-letniego mieszkańca Łagiewnik (gmina Kościan), który 6 rano wyszedł z miejsca zamieszkania i ślad po nim zaginął.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Służby i osoby zaangażowane w poszukiwania seniora przeczesały drogi, łąki, okoliczne pola i tereny zielone, a także posesje, na wejście do których uzyskali zgodę właścicieli. W działaniach wykorzystywano sprzęty wodne oraz quady – by dostać się w trudno dostępne tereny. W akcję poszukiwawczą włączono również drona z kamerą termowizyjną z jednostki OSP Śrem. Te wszystkie wysiłki okazały się być skuteczne. 79-latek szczęśliwie został odnaleziony. Poszukiwania seniora zakończono około godziny 20. Mężczyzna był cały i zdrowy, ale dla jego bezpieczeństwa i by potwierdzić wstępne podejrzenia, zaginiony-odnaleziony został karetką pogotowia przetransportowany do szpitala na profilaktyczne badania.

To nie pierwszy raz, kiedy jednostka OSP Śrem bierze udział w poszukiwaniach, w których wykorzystywany jest dron znajdujący się na wyposażeniu śremskich ochotników. To również nie pierwszy wyjazd tej jednostki poza teren powiatu, gdzie swoim sprzętem i doświadczeniem w podobnych sytuacjach, wspierają inne służby poszukiwawczo-ratownicze.

Zostaw komentarz