||

Wodorowe miasteczko gościło w Śremie

Wodorowe Miasteczko Śrem (11)
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W miniony czwartek w Śremie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie związane z OZE. Nasze miasto na kilka godzin stało się małą wodorową stolicą regionu. Tego dnia można było nie tylko posłuchać o wodorze, ale także samemu przeprowadzić kilka eksperymentów z nim związanych.


Berdychowski Wv

Od godziny 10 w czwartek, 1 czerwca, REHAU Football Park Śrem w części zmienił się w wodorowe miasteczko. Na spotkanie z wodorem mieszkańców zaprosili przedstawiciele Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk, władze Śremu oraz samorząd województwa wielkopolskiego.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

W trakcie tych kilku godzin mieszkańcy, którzy odwiedzili wodorowe miasteczko mogli dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy na temat wodoru, sposoby jego pozyskiwania oraz wykorzystywaniu w codziennym życiu.

Wydarzenie, choć było dedykowane każdemu mieszkańcowi naszego miasta, zdecydowanie zdominowane zostało przez szkolne grupy w różnym wieku, które wraz z opiekunami odwiedzały miasteczko.

Nie bez powodu wodorowe miasteczko zawitało do naszego miasta. Śrem to bowiem jedno z pierwszych, jeśli nie pierwsze miasto w regionie, które mocno zaangażowane jest w energię wodorową. Jak doskonale wiecie, o czym zresztą informowaliśmy na łamach Tygodnia, spółka ŚTBS przygotowuje się do postawienia pierwszego wodorowego osiedla w naszym mieście.

  Poznajcie radnych powiatu śremskiego!

Zostaw komentarz