+1
0
+1
0

Za nami piłkarska ligowa sobota. Bramki w doliczonym czasie padały w Dolsku, gdzie Zawisza uratował remis w starciu z Polonią Poznań, a także w Dalewie, gdzie Amicus pokonał Sokoła Włoszakowice. Wygrał KSGB Manieczki, remis zanotował Kłosa, a porażki Pogoń Książ i UKS Śrem.

Berdychowski Wv

Zawisza Dolsk vs Polonia Poznań 3:3
Broniący się przed spadkiem Zawisza pozbawił szans na baraże o awans Polonię Poznań, ale wciąż jest mocno zagrożony degradacją. Remis 3:3 i punkt póki co niewiele dają, bo podopieczni Macieja Fujaka wciąż są w strefie spadkowej. Niemniej, za mecz z wyżej notowaną Polonią zasłużyli na słowa uznania i pokazali, że w “okręgówce” nie są przypadkiem. Goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą, ale druga połowa rozpoczęła się od wyrównującej bramki Filipa Marciniaka. Chwilę potem radość w szeregach gospodarzy,bo na 2:1 trafił Hubert Kubiak. Poznaniacy szybko odpowiedzieli wyrównującym trafieniem z karnego, a w 86 minucie wyszli na prowadzenie. W piątej minucie doliczonego czasu gola na wagę remisu zdobył Michał Czaplicki.

Pogoń Książ vs Avia Kamionki 2:4
Podopieczni Marcina Tomaszewskiego przegrali z Avią Kamionki, ale nie mają się czego wstydzić, bo potrafili przeciwstawić się liderowi i strzelić mu dwa gole. Ten mimo wszystko był o dwa trafienia lepszy i wygrał 4:2. Pogoń dwukrotnie łapała kontakt po trafieniach Nikodema Gaszaka i Macieja Słowika. Można powiedzieć, że ta porażka była wkalkulowana, bo z liderem z Kamionek nikt nie wygrał. Teraz przed Pogonią ważny wyjazdowy mecz z Mosiną.

Amicus Mórka vs Sokół Włoszakowice 3:2
W końcu zwycięstwa na wiosnę doczekali się kibice Amicusa Mórka. W 7 kolejkach rundy rewanżowej podopieczni Wojciecha Onsorge ugrali zaledwie punkt, ale tym razem cieszyli się ze zwycięstwa. Mecz z Sokołem Włoszakowice miał swoją dramaturgię. W 15 minucie prowadzenie objęli goście, ale przed przerwą wyrównał Hubert Dolata. Tuż po przerwie gola dla swojej drużyny zdobył trener Onsorge. W 77 minucie rywale wyrównali i gdy zanosiło się na podział punktów w trzeciej minucie doliczonego czasu trafił Mikołaj Simon. Amicus wygrał 3:2!

Piast Nowy Belęcin vs KSGB Manieczki 0:3
Piłkarze “Orkana” stracili przed tygodniem szanse na awans, ale w minionej kolejce zrobili duży krok, aby zakończyć sezon na najniższym stopniu podium. W bezpośrednim meczu pokonali bowiem na wyjeździe Piast Nowy Belęcin. Oba zespoły miały przed tym pojedynkiem po 42 punkty. Trzy dopisali piłkarze KSGB, którzy po golach Dawida Pasiciela, Mateusza Kurzyńskiego i Arkadiusza Lewandowicza wygrali 3:0.

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. vs Kłos Zaniemyśl 2:2
Bliscy wywiezienia trzech punktów z Grodziska Wlkp. byli piłkarze Kłosa Zaniemyśl. Po golach Szymona Grzelaka w 8 minucie i samobójczym trafieniu rywali w 51 prowadzili 2:1. Gospodarze punkt i remis uratowali w końcówce strzelając bramkę w 82 minucie.

UKS Śrem vs 1920 Mosina 0:5
Bolesnej porażki doznali piłkarze UKS Śrem. Przegrali bowiem na własnym boisku z walczącą o utrzymanie 1920 Mosiną aż 0:5. To już dziewiąte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa “zielonych”. Ostatni mecz wygrali dwa miesiące temu – 5 kwietnia.