Ból pleców – przyczyny, leczenie

Shutterstock 1140699089
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ból pleców to problem, z którym zmaga się zdecydowana większość ludzi. Czy to przez długie godziny spędzone w niewłaściwej pozycji, ciężką pracę fizyczną czy rozwijające się schorzenia kręgosłupa – może mieć on wiele przyczyn, a jego skutki wpływają na codzienne funkcjonowanie. Rozwiązaniem mogą okazać się metody farmakologiczne, fizjoterapia, a w niektórych przypadkach leczenie operacyjne. W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się również plastry na ból pleców, które mogą przynieść ulgę w wielu sytuacjach. W tym artykule omówimy przyczyny bólu pleców oraz sposoby jego leczenia. Zapraszamy.


Berdychowski Wv

Ból pleców

Ból pleców można podzielić na dwa główne typy:


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

  • ból pleców ostry – nagły, intensywny ból, który może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Często jest spowodowany urazem lub przeciążeniem,
  • ból pleców przewlekły – ból, który trwa dłużej niż trzy miesiące i może być wynikiem stanu przewlekłego, takiego jak choroba kręgosłupa.

Ból pleców – przyczyny

Ból pleców może mieć wiele przyczyn, od niewłaściwego wysiłku fizycznego po schorzenia kręgosłupa. Poniżej przedstawiamy najczęstsze przyczyny.

  • Przeciążenie mięśniowe – spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizycznym.
  • Schorzenia kręgosłupa – dyski kręgosłupa mogą ulec uszkodzeniu z powodu starzenia się, urazu czy przewlekłego przeciążenia.
  • Ból pleców związany z innymi schorzeniami – dolegliwość tę mogą powodować: kamica nerkowa, infekcje, choroby nerek czy osteoporoza.
  • Stres i napięcie emocjonalne – mogą prowadzić do napięcia mięśniowego, co z kolei może powodować ból pleców.
  • Brak aktywności fizycznej – siedzący tryb życia i brak regularnej aktywności fizycznej mogą prowadzić do osłabienia mięśni pleców i brzucha.
  Gdzie wyrzucić opakowania po lekach: Ekologiczne sposoby utylizacji

Leczenie bólu pleców

Leczenie bólu pleców zależy od przyczyny bólu, jego intensywności oraz indywidualnej sytuacji pacjenta. Najczęściej stosuje się leki przeciwbólowe, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki przeciwbólowe na receptę lub leki miorelaksacyjne mogą być stosowane do łagodzenia bólu pleców. Świetnie sprawdzają się również plastry na ból pleców.

Większość plastrów tych zawiera składniki aktywne, które przenikają przez skórę do tkanki podskórnej i mięśni, dostarczając ulgę od bólu. Składniki te mogą obejmować leki przeciwbólowe, takie jak lidokaina, czy substancje przeciwbólowe i przeciwzapalne, takie jak diklofenak. Osobom, które szukają sprawdzonych leków, ale także plastrów na ból pleców, polecamy zakupy w aptece internetowej WAWA. Zakupów dokonasz bez wychodzenia z domu.

Ból pleców to powszechna dolegliwość, która może mieć wiele przyczyn, od przeciążenia mięśni, przez schorzenia kręgosłupa, aż po stres. Leczenie bólu pleców zależy od jego przyczyny, intensywności i indywidualnej sytuacji pacjenta.

Szczególnie polecanymi środkami są leki przeciwbólowe, warto również zdecydować się użycie plastrów, które przenikają bezpośrednio do tkanki podskórnej i mięśni. Plastry zawierają składniki aktywne, które szybko przynoszą ulgę w bólu. Osobom, które szukają sprawdzonych plastrów i leków przeciwbólowych, polecamy zakupy w internetowej aptece WAWA.

Zostaw komentarz