||

Oto Eksperci Dobrego Życia

Eksperci Dobrego Zycia O Pszczolach 36
fot. D. Górna/Tematem przewodnim spotkania były pszczoły
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartek, 25 maja w amfiteatrze nad Jeziorem Grzymisławskim w Śremie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Eksperci Dobrego Życia”. Tym razem mowa była o produktach pszczelich i ich pożytecznym wpływie na zdrowie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół – święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół w pozyskiwaniu żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia cywilizacyjne dla tych owadów.

I właśnie pszczoły oraz produkty pszczele były tematem przewodnim ostatniego ze spotkań z cyklu „Eksperci Dobrego Życia”. Tym razem w rolę eksperta wcielił się Tomasz Maciejewski z Fundacji Folwark Żabinko.Była więc mowa o rodzajach pszczół, trutniach, a także pszczelich produktach takich jak: miód, wosk pszczeli, pyłek kwiatowy czy mleczko pszczele. Uczestnicy spotkania mogli także skosztować różnych rodzajów miodu.

Podglądali Czechów

W tym miejscu warto wspomnieć, że przedstawiciele śremskich organizacji pozarządowych, które aktywnie działają na rzecz seniorów, w ostatnich dniach uczestniczyli w wizycie studyjnej w Czechach. 10 osobowa grupa skorzystała z zaproszenia miasta partnerskiego Śremu – Rožnov pod Radhoštěm. Podczas trzydniowej wizyty mieli okazję zapoznać się ze specyfiką działań senioralnych u czeskich partnerów.   

Wizyta studyjna odbyła się w terminie od 18 do 21 maja. Organizatorem wyjazdu był Klub Senior+ przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Śremie.

Przedstawiciele Klubu Seniora z Rožnova wspólnie z władzami miasta przygotowali wiele atrakcji. Uczestnicy wzięli udział w „Dniu Sportu Seniora – Dzień Zdrowego Ruchu”, zwiedzili miasto z  punktem widokowym Jurkovič, Wołoskie Muzeum w Przyrodzie, górę Radhošť wraz ze ścieżką edukacyjną, ponadto każdego dnia była okazja do wymiany doświadczeń na wspólne inicjatywy.  Wyjazd dostarczył niezapomnianych wrażeń oraz inspirujących, międzykulturowych i aktywnych pomysłów na współpracę.

mówi Joanna Ratajczak, koordynatorka polityki senioralnej OPS w Śremie

Zostaw komentarz