+1
0
+1
0

Gol zdobyty przez Kacpra Poźniaka zapewnił drużynie KSGB Manieczki trzy punkty i cenne zwycięstwo nad Zjednoczonymi Pudliszki. Wygrana nie zwiększyła jednak szans na awans, bo Helios Czempiń nie urwał punktów Ruchowi Bojanowo.

Berdychowski Wv

Przed sobotnim meczem podopieczni Dawida Kaczmarka wiedzieli, że chcąc pozostać w grze o drugie miejsce premiowane awansem do klasy okręgowej muszą pokonać sąsiadujących z nimi w tabeli Zjednoczonych. Liczyli także, że jeśli wygrają, co zresztą uczynili, to uda się zmniejszyć nieco stratę do Ruchu Bojanowo, który grał z Heliosem Czempiń. Ten jednak pewny awansu nic nie musiał i doznał pierwszej porażki przegrywając z Ruchem 1:5, co oznacza, że przed bezpośrednim starciem z KSGB Manieczki wicelider z Bojanowa zachował sześciopunktową przewagę.

Hieronim Urbanek - plakat wyborczy
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Sam mecz ze Zjednoczonymi miał dwa oblicza. Pierwsza, bezbramkowa połowa wyrównana, w której oba zespoły miały po dwie dobre okazje, ale żadnej nie wykorzystały. Druga już zdecydowanie dla gospodarzy z Manieczek, którzy swoją przewagę udokumentowali trafieniem Kacpra Poźniaka w 58 minucie. Potem piłkarze „Orkana” powinni postawić kropkę nad „i”, ale zmarnowali trzy „setki”. Nadzieje gości na uratowanie remisu przedłużał bowiem bramkarz, który wygrał pojedynki sam na sam z Mateuszem Kurzyńskim, Mateuszem Michałowskim i Szymonem Drobińskim. Niewiele brakowało, a niewykorzystane okazje zemściłyby się w samej końcówce. Groźny strzał pod poprzeczkę obronił jednak Wojciech Wojtkowiak.

Zawisza Dolsk w hicie kolejki zagra w Borku Wlkp. z Wisłą

– Chciałbym pochwalić zespół ponieważ udźwignęliśmy rangę dzisiejszego spotkania. Szkoda, że zawiodła skuteczność po przerwie, bo mogliśmy, a nawet powinniśmy podwyższyć. Cieszy za to, że znów nie straciliśmy gola. W 9 meczach rywale strzelili nam zaledwie 5 goli, a to powód do zadowolenia. Dobrą formę będziemy chcieli potwierdzić za tydzień w starciu z Ruchem Bojanowo

– powiedział trener Dawid Kaczmarek.

W sobotę o 17.00 „Orkan” stanie przed szansą zmniejszenia straty do Ruchu  sześciu punktów do trzech. Warunek jest jeden – trzeba wygrać.