Czy będzie bon turystyczny 2023
fot. pixabay

Czy będzie bon turystyczny 2023?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zbliżające się wakacje generują szereg pytań o nową edycję bonu turystycznego. Poprzedni należało wykorzystać do 31 marca 2023. Z oferty skorzystało ok. 90 proc. uprawnionych. Czy w najbliższe wakacje również będzie można skorzystać ze świadczenia?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Rąbka tajemnicy uchylił minister sportu i turystyki – Kamil Bortniczuk w programie „7 pytań o 7.07” w radiu RMF. Poniżej przedstawiamy kilka szczegółów.

Bon turystyczny 2023, jako uzupełnienie wakacyjnego 500 plus

Czy będzie bon turystyczny 2023? – to jedno z pytań, które można usłyszeć w ostatnim czasie. Niestety, na chwilę obecną nie ma oficjalnych decyzji w sprawie wprowadzenia bonu turystycznego. Nie oznacza to jednak, że świadczenia nie będzie – wciąż trwają prace w tym temacie.Jak powiedział w radiu RMF minister sportu i turystyki – Kamil Bortniczuk, jeśli będzie nowa edycja bonu turystycznego, będzie ona w zupełnie innym kształcie. Zgodnie z propozycją przedstawioną ministerstwu finansów, nowy bon miałby obowiązywać wyłącznie w wakacje. Co więcej, świadczenie miałoby stanowić poszerzenie wakacyjnej edycji programu 500 plus o pewną kwotę w przypadku, gdy zainteresowany zamiast standardowego 500 plus zdecydowałby się na formę bonu turystycznego.

Na razie jest to jedna z wielu propozycji. Jaką decyzję podejmie ministerstwo finansów? Czas pokaże.

Jak wcześniej ustaliła „Rzeczpospolita”, nowy bon turystyczny mógłby również zostać skierowany do seniorów. Jednakże w tym przypadku również nie ma konkretnych decyzji.

Bon turystyczny w podsumowaniu ZUS

Bon turystyczny obowiązywał od 1 sierpnia 2020 roku do 31 marca 2023 roku. Było to jednorazowe świadczenie finansowe, które mogli otrzymać prawni opiekunowie dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia. Wysokość bonu turystycznego wynosiła 500 zł lub 1000 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego. Bonem można było opłacić usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce.

Program cieszył się sporym zainteresowaniem, wspomógł nie tylko rodziców, ale co równie ważne – branżę turystyczną.

Z danych ZUS wynika, że przez cały okres trwania programu, czyli od 1 sierpnia 2020 do 31 marca 2023 zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji na łączną kwotę prawie 3,2 mln zł.

Zostaw komentarz