Image
fot. D. Górna/przedstawicielki Towarzystwa Śremskich Amazonek opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z chorobą oraz przekazywały wiedzę na temat samobadania oraz profilaktyki

Dzień zdrowia w parafii na Helenkach

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dużym zainteresowaniem parafian cieszył się „Dzień zdrowia”, czyli nietypowy piknik profilaktyczny w parafii pw. bł. Michała Kozala w Śremie, który odbył się w niezwykle deszczową sobotę, 6 maja. Jednak mokra pogoda uczestnikom nie przeszkadzała.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Mimo że pogoda tego dnia była naprawdę paskudna, spora część parafian skorzystała z zaproszenia do udziału w „Dniu zdrowia”, który odbył się w salce parafialnej kościoła pw. bł. Michała Kozala w Śremie. Nad powodzeniem wydarzenia czuwał niezawodny duet – ks. Filip Byczyński oraz Justyna Skrzypczak.

Wydarzenie było otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych zdrowiem i zdrowym stylem życia. Tego dnia na placu tuż przy kościele stanął mammobus, w którym panie z grupy wiekowej 50-69 lat mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

Dalsza część artykułu pod galerią zdjęć

Przedstawicielki Towarzystwa Śremskich Amazonek – prezes Anna Kazimierska, Helena Filipiak, Iwona Konieczna oraz Maria Krause wraz z Krystyną Wechmann, prezeską Federacji Stowarzyszeń Amazonek – opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z chorobą oraz przekazywały wiedzę na temat samobadania oraz profilaktyki. Były również cenne uwagi dla panów.

Każdy uczestnik miał również okazję wykonać pomiar cukru oraz zmierzyć ciśnienie. Z kolei małżeństwo Julianna i Jakub Kaźmierczak pokazali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Był też czas na rozmowy przy kawie i ciachu.

Najwytrwalsi uczestnicy wydarzenia wzięli udział w treningu nordic walking, który jak zwykle poprowadzili Wojciech i Elżbieta Strabel. Z kolei po południu odbyło się spotkanie integracyjne w świetlicy socjoterapeutycznej Iskra w Psarskiem, w którym udział wzięli również podopieczni Domu Pomocy Społecznej.

Warto wspomnieć, że podczas eventu wystawiona była puszka na datki. Zebrane fundusze będą wsparciem dla organizowanego w parafii pw. bł. Michała Kozala – V Archidiecezjalnego Dnia Wspólnoty MDP.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]