|

Dzień Strażaka na bogato

OSP Srocko Wielkie - nowy wóz bojowy
Widoczny na zdjęciu pojazd oficjalnie trafił do strażaków z OSP Srocka Wielkiego / fot. OSP Srocko Wielkie
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

4 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Strażaka. W gminie Czempiń uczczono go nie tylko uroczystą mszą świętą, ale również przekazaniem sprzętu dla ochotników.


Berdychowski Wv

Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka w gminie Czempiń rozpoczęły się uroczystą mszą święto odprawioną w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Czempiniu. Msza odprawiona była w intencji strażaków, którzy dzień w dzień z narażeniem życia i zdrowia ludzkiego wyruszają do akcji ratowania mienia oraz życia.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Nowy wóz bojowy dla strażaków z OSP Srocko Wielkie

Najwięcej powodów do zadowolenie mieli strażacy ochotnicy ze Srocka Wielkiego. Im w udziale przypadło otrzymanie nowego wozu bojowego. To pojazd marki iveco eurocargo, który został ufundowany ze środków Zintegrowanego Funduszu Sołeckiego Wsi Piotrowo Pierwsze, Piotrowo Drugie, Sierniki, Zadory, Srocko Wielkie, Głuchowo i Bieczyny, przy dofinansowaniu Gminy Czempiń. To oczywiście nie jest fabrycznie nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy, ale na potrzeby jednostki jest to auto wszechstronne i w zupełności wystarczające.

Nowy samochód z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej, poprawy warunków pracy strażaków i skuteczności w działaniu oraz niesieniu pomocy wszystkim, którzy będą jej potrzebować.

Konrad Malicki, burmistrz gminy Czempiń

Kolejne AED w gminie

W trakcie obchodów Dnia Strażaka, które po mszy świętej przeniosły się do siedziby OSP Srocko Wielkie na ręce strażaków przekazano również AED, czyli przenośne urządzenia do defibrylacji. Jeden trafił do rąk strażaków ochotników z Czempinia, a drugi, który dotąd znajdował się w remizie w Czempiniu, został przekazany dalej, druhom ze Starego Gołębina.

  39-latek zginął przy ciągniku rolniczym. Śmiertelne zdarzenie w Kiełczynie

Zostaw komentarz