Wywalczyli przepustki na finały

Leszek Złotowski i Marek Maćkowiak zagrają w finałach MP
Leszek Złotowski i Marek Maćkowiak zagrają w finałach MP

Marek Maćkowiak i Leszek Złotowski pomyślnie przebrnęli eliminacje i zagrają w finale Mistrzostw Polski Dubletów w Petanque.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Przez dwa dni (22/23 kwietnia) w Liskowie koło Kalisza miłośnicy petanque, a więc gry w popularne boule rywalizowali o przepustki do startu w finałach Mistrzostw Polski, które w maju odbędą się we Wrocławiu. Wśród pretendentów nie zabrakło reprezentantów Śremskiego Klubu Petanque.

Pierwszy dzień rywalizacji to zmagania par, a więc dubletów. Tutaj do finałów kwalifikowało się tylko osiem par. Spośród czterech śremskich par jedna zdołała zająć miejsce premiowane awansem. Sukces odnieśli Marek Maćkowiak i Leszek Złotowski. Pozostałe trzy dublety odpadły. Boinski – Wojna zajęli 12 pozycję, dwie lokaty dalej sklasyfikowani zostali Błaszczyk – Potocki, a na 20. miejscu uplasowali się Tomczak – Maćkowiak Maciej.Z kolei w niedzielę odbyły się eliminacje do turnieju indywidualnego Mistrzostw Polski. Niestety, żadnemu z reprezentantów ŚKP nie udało się znaleźć w najlepszej „12”, która awansowała do finałów. Najwyżej, na 18 miejscu sklasyfikowany był Marek Maćkowiak.

Zostaw komentarz