Image
fot. M. Czubak

Zabytkowy pałac w Grzymysławiu na sprzedaż!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Śremski ratusz w Biuletynie Informacji Publicznej zamieścił ogłoszenie o przetargu. Dotyczy ono sprzedaży nieruchomości w Grzymysławiu. To zabytek. Wyceniony na ponad milion złotych.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Działka w Grzymysławiu to nieruchomość zabudowana dworem/pałacem o powierzchni użytkowej około 500 m kw. (funkcja mieszkalna). Znajduje się na terenie zespołu dworsko-folwarcznego. Budynek stoi na działce o powierzchni 0.7148 ha. Wspomniany pałac został wpisany do rejestru zabytków.

Działka jest bardzo atrakcyjna, bowiem położona jest bezpośrednio nad linią brzegową jeziora Grzymisławskiego. Niewielka część gruntu zajęta jest przez wspomniany zbiornik wodny. Nowy nabywca będzie musiał zachować dostęp do linii brzegowej jeziora.Do niedawna w pałacu w Grzymysławiu znajdowały się lokalne komunalne. Ostatni lokatorzy wyprowadzili się w kwietniu tego roku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zakupem tej nieruchomości zainteresowany jest jeden z lokalnych przedsiębiorców. – Widziałem jak pomagał dotychczasowym lokatorom w przeprowadzce do innych lokali – wspomina jeden z mieszkańców wsi.

Gmina się ceni. Ile trzeba wyłożyć na zabytkowy pałac w Grzymysławiu?

Gmina wyceniła nieruchomość na kwotę 1,4 mln zł netto. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w przetargu muszą wyłożyć wadium wysokości 10 proc. w/w kwoty, czyli 140 tys. zł. Co ważne, osoby realnie zainteresowane nabyciem nieruchomości mogą ją obejrzeć nie tylko z zewnątrz, ale również mogą zapoznać się ze stanem wnętrz budynku.

Dalsza szczęść artykułu pod galerią zdjęć

Z informacji przetargowych wynika także, że do ceny sprzedaży, ustalonej w drodze przetargu, zastosowanie będzie miała 50 proc. bonifikata, zgodnie z art. 68 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Przetarg odbędzie się 28 czerwca 2023 r. o godz. 11.00 w siedzibie urzędu miejskiego w Śremie, Pl. 20 Października 1, pokój nr 24, II piętro.

Zostaw komentarz