Grali o puchar Starosty Śremskiego

Zwyciezcy
fot. J. Zalewski/Wszystkie swoje mecze wygrała para ze Śremskiego Klubu Petanque: Jacek Boiński i Piotr Wojna

Turniej 3-majowy o puchar Starosty Śremskiego w boule został rozegrany w środę na bulodromie Śremskiego Klubu Przyjaciół Petanque „Buler” w Śremie. Wzięło w nim udział 72 zawodniczek i zawodników z całej Polski.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Turniej został rozegrany w systemie dubletów, czyli wystąpiło w nim 37 par zawodników i zawodniczek, którzy grają w klubach zrzeszonych w Polskiej Federacji Petangue, a przyjechali z takich miejscowości, jak: Białystok, Góra Śląska, Leszno, Lisków, Łódź, Luboń, Poznań, Kamionki, Oława, Szczecin i Wrocław. Najliczniejsza grupa zawodników była ze Śremu, z dwóch klubów: Śremskiego Klubu Petanque i Śremskiego Klubu Przyjaciół Petanque „Buler”, który był organizatorem turnieju.

Zawodnicy rywalizowali przez siedem rund, z których każda trwała minimum 50 minut. Wszystkie swoje mecze wygrała para ze Śremskiego Klubu Petanque: Jacek Boiński i Piotr Wojna i to oni zostali zwycięzcami turnieju. Drugie miejsce z sześcioma zwycięstwami przypadło dla zawodników reprezentujących kluby z Łodzi i Wrocławia – Piotrowi Musiałowskiemu i Mateuszowi Wojnie, a trzecie Ewie i Piotrowi Korusom z Łodzi.Puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięzców i uczestników turnieju ufundowało Starostwo Powiatowe w Śremie.

Zostaw komentarz