|||

Biało-czerwony ksiąski rynek

2023.05.02 Dzien Flagi Rp 72
fot. CK Książ Wlkp.

Tradycji stało się zadość! We wtorek, 2 maja kolory polskiej flagi dominowały na ksiąskim rynku. Zgodnie z tradycją odbyło się uroczyste podniesienie flagi na maszt przez poczet flagowy reprezentowany przez OSP Książ Wlkp.: Julię Towarek, Dawida Kuderczaka i Grzegorza Przybylaka.


VW_Berdychowski_400_150(1)

O oprawę muzyczną wtorkowego wydarzenia zadbała Orkiestra Dęta na czele z Romanem Ptakiem, a w kilku układach tanecznych zaprezentowały się dwie grupy Mażoretek „Błysk”, którym towarzyszyła instruktorka Aneta Ptak. Opowiedziała ona również o ich ostatnich sukcesach podczas XI Otwartych Mistrzostw Polski Zachodniej Tańca Mażoretkowego, które miały miejsce 22 kwietnia w Górze.

2023.05.02-Dzien-Flagi-RP-15
fot. CK Książ Wlkp.

Tradycją tego wydarzenia jest szycie bardzo długiej flagi. Tym razem członkinie Klubu Robótek Ręcznych oraz inne chętne osoby doszyły kolejny jej odcinek. W specjalnym kąciku dla najmłodszych, dzieci mogły zrobić własną rozetkę i dostać… bon na darmowe lody ufundowane przez Lody Lida z Książa Wlkp. Nie zabrakło również biało-czerwonych malunków na twarzy, balonów i flag oraz ciekawostek związanych z polską symboliką narodową.Zostaw komentarz