Image
fot. KGW Lucinianki/Wśród wyróżnionych znalazł się projekt przygotowany przez KGW Lucinianki

Wielkopolska Wiara 2023. Granty dla śremskich organizacji

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pod koniec kwietnia została głoszona lista stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, które otrzymały granty w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2023. Wśród nich są te z powiatu śremskiego.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Po raz kolejny wielkopolskie młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogły starać się o dofinansowanie swoich pomysłów na społeczne działania. Tegoroczna pula środków wynosiła ponad 570 tys. zł.

Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2023 docenia projekty, w których widać aktywność ludzi. – Chodzi nam o to, by jak najwięcej osób było zaangażowanych w projekt. Nie mam tu na myśli uczestniczenia, choć to też jest ważne, ale wspólnego podejmowania decyzji, ustalania szczegółów, przygotowywania wydarzeń, współpracy oraz ich integracji. Lepiej, gdy w projekcie bierze udział mała, ale w pełni zaangażowana grupa, aniżeli setka osób, które tylko biernie się przyglądają. Tematyka projektów jest drugorzędna. Mogą to być inicjatywy sportowe, edukacyjne, wsparcie osób starszych, szeroko pojęta kultura czy inne obszary – wyjaśnia Piotr Kotlarek, doradca Wielkopolskiej Wiary.Wśród docenionych projektów, znalazły się również te z naszego regionu:

  • Koło Gospodyń Wiejskich Aktywne Brodniczanki w Brodnicy – „Nasze międzypokoleniowe podwórko” – 6960 zł,
  • Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Śremie – „Aktywizacja i integracja mieszkańców wsi Psarskie wokół terenów zielonych” – 4200 zł,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Lucinach „Lucinianki” – „Wiedzę i umiejętności poszerzać chcemy, warsztaty kulinarne planujemy!” – 6890 zł,
  • Stowarzyszenie „Nochowo – Wieś z Przyszłością” – #ZieloneNochowo – 7000 zł.

Zostaw komentarz