|

Nocne potrącenie pieszego

Policyjny radiowóz
fot. ilustrująca / arch. policja.pl
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

30-letni śremianin kierował samochodem, który potrącił pieszego. Doszło do tego na terenie sąsiedniego powiatu. Policja z KPP Kościan wyjaśnia wszelkie okoliczności wypadku.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Kościańscy kryminalni wyjaśniają dokładne okoliczności ubiegłotygodniowego wypadku, w którym brał udział mieszkaniec naszego miasta. 30-letni śremianin, który kierował samochodem marki fiat, uderzył w 52-letniego pieszego.

30-letni mieszkaniec Śremu, kierując pojazdem marki fiat w kierunku Nowego Lubosza, na prostym odcinku drogi nie zauważył idącego prawą stroną drogi pieszego potrącając go.

Czytamy na oficjalnej stronie internetowej KPP Kościan

Do potrącenia doszło po północy 23 kwietnia. 30-letni kierowca auta mógł nie zauważyć pieszego, który nie posiadał żadnych elementów odblaskowych na sobie, które ułatwiałyby kierowcy wypatrzenie go z dalszej odległości. Wiadomo również, że 52-letni pieszy, mieszkaniec gminy Kościan, był nietrzeźwy.Nie wiadomo jednak, dlaczego mężczyzna postanowił poruszać się bardziej niebezpieczną dla niego jezdnią, a nie teoretycznie bardziej spokojnym poboczem, na którym znajdowała się ścieżka rowerowa.

Na te i inne pytania odpowiedzi szukają policjanci. Sprawa jest w toku. Na tym etapie postępowania mundurowi z Kościana nie rozstrzygają o sprawstwie i winie.

Zostaw komentarz