|

Zielony tydzień w Masłowie

Przedostatni tydzień kwietnia upłynął w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Masłowie pod znakiem zieleni. W ten właśnie sposób społeczność szkolna obchodziła Światowy Dzień Ziemi.

VW_Berdychowski_400_150(1)

„ZIELONY TYDZIEŃ” wypełniły zajęcia edukacyjne oscylujące wokół ekologii, ochrony środowiska oraz szacunku dla Ziemi. Ekologiczne aspekty pojawiły się zarówno w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie, jak i w przedszkolu w Wieszczyczynie.

Nie zabrakło również akcji sprzątania świata. Zarówno przedszkolaki, jak i ich starsi koledzy, zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki oraz foliowe worki, udali się w wyznaczone miejsca, by pozbierać śmieci. Porządkowano m.in. teren wokół świetlicy wiejskiej w Masłowie, pobocza drogi prowadzącej z Masłowa do Drzonku, drogi na Malinach, a także w Wieszczyczynie. Łącznie zebrano kilkanaście worków śmieci.

W ostatnim dniu „ZIELONEGO TYGODNIA” w szkole w Masłowie odbyły się ekologiczne rozgrywki sportowe. Na uczniów czekało kilkanaście konkurencji. Najbardziej widowiskowa okazała się zabawa „kropelka do kropelki”, czyli napełnianie puszki wodą za pomocą małych pojemników.

Rywalizacja była zacięta, przebiegała jednak w zdrowej, sportowej atmosferze. Najważniejsza była wspólna zabawa i integracja. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a uczniowie klas I-IV komiksy lub kolorowanki.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie przygotowali tematyczne plakaty i symbolicznie „znakowali drzewo”.

Zostaw komentarz