|

Zielony tydzień w Masłowie

Zielony Tydzien W Maslowie Zdj. Zsp Maslowo 7
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przedostatni tydzień kwietnia upłynął w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Masłowie pod znakiem zieleni. W ten właśnie sposób społeczność szkolna obchodziła Światowy Dzień Ziemi.


Berdychowski Wv

„ZIELONY TYDZIEŃ” wypełniły zajęcia edukacyjne oscylujące wokół ekologii, ochrony środowiska oraz szacunku dla Ziemi. Ekologiczne aspekty pojawiły się zarówno w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie, jak i w przedszkolu w Wieszczyczynie.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Nie zabrakło również akcji sprzątania świata. Zarówno przedszkolaki, jak i ich starsi koledzy, zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki oraz foliowe worki, udali się w wyznaczone miejsca, by pozbierać śmieci. Porządkowano m.in. teren wokół świetlicy wiejskiej w Masłowie, pobocza drogi prowadzącej z Masłowa do Drzonku, drogi na Malinach, a także w Wieszczyczynie. Łącznie zebrano kilkanaście worków śmieci.

W ostatnim dniu „ZIELONEGO TYGODNIA” w szkole w Masłowie odbyły się ekologiczne rozgrywki sportowe. Na uczniów czekało kilkanaście konkurencji. Najbardziej widowiskowa okazała się zabawa „kropelka do kropelki”, czyli napełnianie puszki wodą za pomocą małych pojemników.

Rywalizacja była zacięta, przebiegała jednak w zdrowej, sportowej atmosferze. Najważniejsza była wspólna zabawa i integracja. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a uczniowie klas I-IV komiksy lub kolorowanki.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie przygotowali tematyczne plakaty i symbolicznie „znakowali drzewo”.

  Gmina Śrem zachęca do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących kursów PKS

Zostaw komentarz