Image
fot. W. Opielewicz

Remonty dróg kością niezgody w gminie Dolsk

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nakładka na drodze powiatowej na Podrzekcie oraz remont drogi powiatowej w Mszczyczynie to inwestycje, które zostaną zrealizowane przez powiat śremski w obrębie gminy Dolsk. Informację o planowanych przedsięwzięciach umieścił na swoim profilu facebookowym radny powiatowy – Witold Opielewicz.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Wiadomość, choć dobra dla mieszkańców ul. Podrzekta i Mszczyczyna, wywołała w gminie Dolsk falę dyskusji. Czyje działania przyczyniły się do realizacji przedmiotowych zadań?

Dobre wiadomości

(…)Od poniedziałku (17. 04. – przyp. red.) trwają przygotowania, do położenia nakładki na drodze powiatowej na Podrzekcie. To już ostatni etap remontu tej ulicy.

Druga informacja ucieszy zapewne mieszkańców Mszczyczyna. Jesteśmy po przetargu na remont całego odcinka, od drogi wojewódzkiej do końca Powiat Śremskiego! (…)” – napisał na swoim profilu facebookowym radny powiatowy Witold Opielewicz, dodając, że obydwie inwestycje stanowiły priorytety w jego programie wyborczym. Pojawiły się również podziękowania skierowane do osób, które w różny sposób przyczyniły się do realizacji przedsięwzięcia.

Autor postu, czyli radny powiatowy Witold Opielewicz, zakończył swój wpis stwierdzeniem „rzeczowa, merytoryczna rozmowa i chęci współpracy owocują w taki właśnie sposób”.

Kość niezgody

Sam fakt wykonania inwestycji w obrębie dróg powiatowych ucieszył mieszkańców gminy. Szczególny powód do radości mają osoby mieszkające przy ul. Podrzekta oraz w Mszczyczynie. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na realizację przedsięwzięcia.

Niestety, zaistniała sytuacja ma drugie dno, o czym informują mieszkańcy gminy Dolsk. Przysłowiową kością niezgody stało się pytanie, kto faktycznie przyczynił się do realizacji inwestycji, zabiegając od dłuższego czasu o wykonane obu zadań.

We wpisie radnego powiatowego Witolda Opielewicza nie zabrakło podziękowań za pomoc i wsparcie w podjętych działaniach. Słowa te skierowane zostały do „mieszkańców Dolska i Mszczyczyna, Pani Radnej Elżbiety Jańczak, Pani sołtys Sabiny Hoffman, Radnych Powiatowych oraz Zarządu na czele z Panem Starostą”.

Mieszkańcy gminy odebrali jednak tę – jakby nie było dobrą – informację jako finalizację działań autora postu, czyli radnego powiatowego. I właśnie ten fakt wywołał dyskusję, która pojawia się zarówno w facebookowych komentarzach, jak i wśród lokalnej społeczności.

Obok pochlebnych opinii pojawiają się również głosy, że sprawą zajmowali się również inni samorządowcy…

Stanowisko sołtys Mszczyczyna – Sabiny Hoffman oraz radnej Janiny Pawełczyk przeczytacie w najnowszym papierowym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej.

Zostaw komentarz