| | |

Trwa remont Kościuszki i Wyszyńskiego. Czy wszystko idzie zgodnie z planem?

fot. D. Górna/Aktualnie trwają utrudnienia w ruchu na ul. Kościuszki i Wyszyńskiego, zwłaszcza w rejonie pomnika „Dziewczynki z zapałkami”

Od kilku miesięcy trwa zaplanowana modernizacja ulic Kościuszki i Wyszyńskiego. Prace rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Na ich końcowy efekt poczekamy co najmniej do lipca 2023.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Przypomnijmy, że modernizacja deptaka rozpoczęła się w listopadzie 2022 od prac drogowych i wodociągowo-kanalizacyjnych ulic Dąbrowskiego, Młyńskiej i Szewskiej. Dalej prace postępują w rejonie ulic Wyszyńskiego i Kościuszki. Równolegle, ale z zupełnie innej puli finansów, trwa naprawa elewacji kościoła Św. Ducha. Świątynia w ubiegłym roku zyskała nowe poszycie dachowe.

Tymczasem przypomnijmy także, że modernizacja deptaka zakłada m.in. wymianę nawierzchni, wyznaczenie ścieżki rowerowej, wymianę oświetlenia na energooszczędne, postawienie nowej „małej architektury” (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery) i nasadzenie nowej zieleni w postaci drzew, krzewów i klombów z kwiatami. Te już wkrótce powinny cieszyć nasze oko.

Już wkrótce, zgodnie z planem, ulica Kościuszki zostanie wyłączona z ruchu samochodowego. Z pewnością tę zmianę odczują mieszkańcy, właściciele sklepów oraz konsumenci. – Celem modernizacji jest oddanie przestrzeni miejskiej jej mieszkańcom. Dzięki tym zmianom pojawi się potencjał dla ogródków letnich i poszerzenia działalności handlowej i gastronomicznej – zapewniał przed remontem burmistrz.

Aktualnie trwają utrudnienia w ruchu na ul. Kościuszki i Wyszyńskiego, zwłaszcza w rejonie pomnika „Dziewczynki z zapałkami”.

Wartość modernizacji deptaka to 3 520 000 zł, z czego kwota 2 520 000 zł pochodzi z dofinansowania z rządowego funduszu – Polski Ład. Inwestycję realizuje konsorcjum firm: lider: KOMPLEX-BRUK Robert Kociałkowski, partner: FPHU INWEST-BRUK Paweł Tomczyk.

Zostaw komentarz