Ligowy weekend Piasta

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Miniony weekend minął szachistom LKS Piast pod znakiem występów ligowych. Pierwszy zespół ze zmiennym szczęściem grał w III lidze, a drugi zespół udanie zainaugurował rozgrywki IV ligi.


Berdychowski Wv

Trzecioligowcy mają za sobą już pięć spotkań, ale LKS Piast ma jeden mecz zaległy. W weekend śremianie rozegrali w Kórniku dwie rundy. Pierwszego dnia, tj. w sobotę zmierzyli się z Koroną Zakrzewo Rywale okazali się wyraźnie lepsi i wygrali 4,5:1,5. Zwycięską partię stoczył Damian Włodarczak, remis zanotowała Marzena Kozłowska, a wyższość przeciwników musieli uznać Marek Simon, Robert Lisiecki, Paweł Wojtkowski i Michał Skrzypczak.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Niedziela przyniosła z kolei wysokie zwycięstwo nad MUKS Wieża Kórnicka. Śremianie pokonali gospodarzy 5:1 nie doznając żadnej porażki w partiach. Remisy zanotowali bowiem Robert Lisiecki i Paweł Wojtkowski, a zwycięsko z pojedynków wyszli Marek Simon, Michał Skrzypczak, Damian Włodarczak i Marzena Kozłowska.

Z kolei drugi zespół w niedzielę zainaugurował sezon w IV lidze. Śremianie podejmowali KS Lech V Poznań. Goście przyjechali bez kobiety przez co Magdalena Stachowska nie miała rywalki. Piast II wygrał 3,5:1,5. Na pierwszej szachownicy porażki doznał Tomasz Kozłowski, remisem zakończyła się partia z udziałem Piotra Kaczmarka, a zwycięstwa odnieśli Piotr Hoffmann i Wojciech Werbliński.

  Pierwszy punkt na wiosnę Pogoni Książ

Cieszymy się z udanego startu, tym bardziej, że wszystkie zespoły Lecha są groźne, bo grają w nich zarówno klubowi rutyniarze, jak i zdolni juniorzy. Udanie przeciwstawił się im Wojtek Werbliński, który za trzy tygodnie walczyć będzie w finałach Mistrzostw Polski juniorów – powiedział Piotr Hoffmann, kapitan drugiej drużyny Piasta.

Zostaw komentarz