||

Z wizytą w mieście Mikołaja Kopernika

Wyciezka Do Torunia Zdj. Zsp Maslowo 10
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W środę, 12 kwietnia uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy udali się na jednodniową wycieczkę do Torunia. W ten właśnie sposób uczcili Mikołaja Kopernika – jednego z patronów roku 2023.


Berdychowski Wv

Toruń to miasto, które kojarzy się przede wszystkim z piernikami i Mikołajem Kopernikiem. Właśnie postać Wielkiego Polaka stała się głównym tematem wycieczki.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Mikołaj Kopernik jest znany na całym świecie jako sławny astronom i astrolog, który „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”. Warto jednak wiedzieć, że był to również prawnik, urzędnik, dyplomata, lekarz i niższy duchowny. Ponadto zajmował się matematyką, ekonomią, strategią wojskową, kartografią, a nawet filologią.

Młodzi turyści z Masłowa z zainteresowaniem słuchali informacji na temat życia i osiągnięć naukowych Wielkiego Polaka.

Wyciezka-do-Torunia-zdj.-ZSP-Maslowo-8
fot. ZSP Masłowo

W programie znalazł się również spacer po gotyckiej starówce, nota bene, wpisanej na listę zabytków UNESCO, Krzywa Wieża czy słynny pomnik Katarzynki. Zainteresowanie wzbudziły również toruńskie legendy.

Nie lada przeżyciem okazała się wizyta w toruńskim Planetarium, gdzie podczas seansu multimedialnego wszyscy mieli możliwość pogłębienia wiedzy na temat planet i galaktyk.

Pobyt w Toruniu dopełniły warsztaty piekarskie, podczas których dzieci wykonały gościńce.

Kontynuacją wycieczki do Torunia był szkolny konkurs fotograficzny. Efekty uczniowskich działań przedstawione zostały na okolicznościowej gazetce. Autorzy najciekawszych prac otrzymali słodkie upominki.

  Poznajcie radnych powiatu śremskiego!

Zostaw komentarz