Image
fot. ZSE w Śremie

Wystawa PRL w Ekonomie. To jak podróż w czasie…

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W minioną sobotę, 15 kwietnia w murach Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie odbyły się Drzwi Otwarte. Jedną z atrakcji przygotowanych na tę okazję była wystawa pt. „Pokaz myśli technicznej socjalistycznej PRL” autorstwa Adriana Wawrzyniaka z kl. IV.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W sobotę, 15 kwietnia w Ekonomie odbyły się Drzwi Otwarte, czyli wydarzenie dedykowane uczniom klas ósmych i ich rodzicom. Podczas tego spotkania można było zapoznać się z ofertą szkoły, która kształci w kilku kierunkach, m.in. technik logistyk, technik informatyk czy technik ekonomista.

Ciekawostką Drzwi Otwartych była wystawa autorstwa Adriana Wawrzyniaka z kl. IV pt. „„Pokaz myśli technicznej socjalistycznej PRL”. Uczeń Ekonoma przedstawił swoją pasję, a jest nią zbieranie przedmiotów z PRL.W ciekawych zbiorach Adriana można znaleźć farelkę, telewizory Unitra, magnetofon szpulowy, gramofon, stare radia, komputery i laptopy, żelazka, aparaty fotograficzne i wagi. Są też perełki w postaci komiksów z serii „Tytus, Romek i A‘Tomek” i wydania Świata Młodych, i wiele innych smaczków.

Każdy kto lubi podróżowanie w czasie, powinien zajrzeć do naszej galerii. Aż się łezka sentymentu w oku kręci…

Zostaw komentarz