Strzeżcie się piraci drogowi! Nowy radiowóz we flocie KPP Śrem

Już oficjalnie KPP Śrem posiada u siebie nowy oznakowany radiowóz. Pojazd oficjalnie przekazano podczas regionalnego finału XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Piątkowe zmagania policjantów ruchu drogowego, o których szerzej piszemy w tym miejscu, były również świetną okazją do oficjalnego przekazania na ręce funkcjonariuszy KPP Śrem nowego policyjnego radiowozu.

Pojazd w „nowym umaszczeniu” polskiej Policji trafił do wydziału ruchu drogowego KPP Śrem i już można go zobaczyć na ulicach miast oraz tereny powiatu śremskiego.

Pojazd został zakupiony przy współudziale środków Komendy Głównej Policji oraz samorządów powiatu śremskiego i gminy Śrem

insp. Sławomir Jądrzak, komendant powiatowy KPP w Śremie

Właśnie ci przedstawiciele samorządów współfinansujących zakup auta, a więc Adam Lewandowski, burmistrz Śremu oraz Piotr Ruta, wicestarosta śremski, przekazali kluczyki policjantowi ruchu drogowego KPP Śrem.

Burmistrz i starosta śremski policjantowi KPP Śrem wręczają kluczyki do nowego radiowozu / fot. M. Czubak
Burmistrz i starosta śremski policjantowi KPP Śrem wręczają kluczyki do nowego radiowozu / fot. M. Czubak

Policja wymienia radiowozy na nowe

Nowe radiowozy w polskiej Policji pojawiają się już od kwietnia ubiegłego roku. To efekt wprowadzonych w życie zmian w oznakowaniu policyjnych radiowozów. Zmiany w oznakowaniu i uprzywilejowaniu radiowozów policja uzasadnia lepszą widocznością, która ma przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

Takie nowe radiowozy trafiły w niedawnym czasie chociażby do policjantów z Czempinia oraz Zaniemyśla. Koszt zakupu jednego takiego pojazdu to około 170 tys. zł.

Zostaw komentarz