Image

Jak wybrać szpilki, aby były naprawdę wygodne? Czy to w ogóle możliwe?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Naturalna skóra pomoże w zachowaniu zdrowia i wygody

Komfortowe szpilki to przede wszystkim buty stworzone z naturalnej skóry licowej lub welurowej. Skóra naturalna doskonale przystosowuje się do stopy podczas chodzenia, co różni ją od syntetycznych materiałów, które nie są elastyczne i mogą powodować otarcia oraz odparzenia.Dla miłośniczek wygody zalecamy buty na obcasie z wkładką również wykonaną z naturalnej skóry, która zapewnia miękkość i lepsze podparcie stopy. Dzięki specjalnym poduszkowym wkładkom dyskomfort w śródstopiu i pięcie zostaje zminimalizowany, co sprawia, że stopa mniej się męczy nawet podczas długiego chodzenia w butach na obcasie. Co więcej, dzięki skórzanej wkładce w bucie nie pojawia się wilgoć i na spodniej stronie stopy nie będą występować bąble.

Nigdy nie kupuj za małych butów!

Wielkość buta ma ogromne znaczenie. Wygodne szpilki powinny idealnie pasować do rozmiaru stopy. Buty zbyt małe będą uciskać i ocierać stopę, a zbyt duże będą spadać z nóg. Aby wybrać odpowiedni rozmiar, trzeba kierować się długością wkładki, która podana jest przez producenta w tabeli rozmiarów.

Aby łatwiej dobrać obuwie, zwłaszcza przez internet, możemy zmierzyć swoją stopę. W tym celu wystarczy stanąć na kartce papieru i poprosić o odrysowanie kształtu stopy przez bliską osobę. Następnie należy ją zmierzyć od końca dużego palca do końca pięty. W ten sposób dowiemy się, jaki rozmiar zamówić, aby szpilki były wygodne.

Ustawienie obcasa ma znaczenie

Równie istotnym elementem jest odpowiednie umiejscowienie szpilki. Najbardziej stabilna powinna znajdować się w środkowej części pięty, a nie na końcu buta. Dzięki temu chodzenie w szpilkach będzie po prostu łatwiejsze i mniej męczące, również dla kręgosłupa.

Jeśli właśnie planujesz kupić swoją pierwszą parę szpilek, to najlepszym wyborem będą te na niższym obcasie. Możesz też wybrać buty na słupku. Szerszy obcas sprawi, że ciężar twojego ciała równomiernie rozłoży się na całej stopie, co zapewni wygodę podczas spacerów. Pamiętaj, że obcas buta powinien mieć kąt nachylenia 90 stopni i być stabilny na płaskiej powierzchni. W przeciwnym razie istnieje ryzyko jego złamania, niestabilnego kroku i nierównomiernego ścierania fleku.

Nosek szpilek

Kobiety noszące szpilki mają do wyboru buty, które mają różne kształty nosków. Jednym z najpopularniejszych jest szpic, który jest idealny dla kobiet z wąskimi stopami. Natomiast dla kobiet z szerokimi lub wrażliwymi stopami najbardziej wygodne będą szpilki z kwadratowym noskiem, który zapewnia większą przestrzeń dla palców. Ostatnim rodzajem noska jest migdałowy, który zapewnia zarówno komfort, jak i elegancję. Wybierz odpowiedni, a na pewno nie będziesz narzekać na swoje buty na obcasie.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]