+1
0
+1
0

Zawisza Dolsk meczem z Pogonią kontynuował derbowy maraton. Na inaugurację wiosny rozegrali mecz z UKSem Śrem, by tydzień później wybrać się do Książa.

Początek meczu dla Pogoni ułożył się znakomicie. Już w siódmej minucie po bramce Pawła Kaźmierczaka prowadzili 1:0. W pierwszej połowie nie dali dojść do głosu przeciwnikom i na przerwę zeszli prowadząc pewnie 2:0. Początek drugiej połowy również nie zwiastował, by Zawisza miał dojść do głosu. Wszystko zmieniło się w 69 minucie, gdy gola kontaktowego zdobył Adrian Szklanny. Mecz się zaostrzył, a zawodnicy z Dolska zwietrzyli swoją szansę na zdobycz punktową. W 84 minucie zawodnik Zawiszy otrzymał jednak drugą żółtą kartkę w krótkim odstępie czasu i musiał opuścić boisko. Decyzja nie spodobała się trenerowi Fujakowi, który za krytykowanie sędziego również został wyproszony z boiska. Taki obrót sprawy zadziałał mobilizując na przyjezdnych. Jeszcze mocniej zaczęli atakować i w doliczonym czasie gry Hubert Szyszka wyrównał stan meczu i mecz zakończył się wynikiem 2:2.