||

Serduszko dla Julki

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Julka ma 6 lat. Przed Bożym Narodzeniem dziewczynka złamała kość stopy. Problem pojawił się samoczynnie – dziewczynka nie doznała żadnego urazu czy uderzenia. Lekarze w Poznaniu założyli opatrunek gipsowy, a następnie ortezę. Nikt wówczas nie przypuszczał, że w krótkim czasie życie Julki zmieni się o 180 stopni i nie będzie to zmiana na lepsze…


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Niespodziewanie na stopie dziewczynki pojawił się niewielki guzek – krwiak, który lekarze kazali rozmasowywać. Niestety, mimo stosowania się do zaleceń medyków, zmiana na stopie stawała się większa. Podczas kolejnej wizyty kontrolnej Julka otrzymała skierowanie do kliniki onkologii i chirurgii onkologicznej dzieci i młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Pojawiło się wówczas podejrzenie nowotworu kości.

fot. arch. prywatne

23 stycznia wykonano biopsję guza i kości, potwierdzając tym samym, że mała Julka walczy z nowotworem. Różnica była tylko taka, że nie jest to nowotwór kości, lecz tkanek miękkich – Rhabdomyosarcoma. Cechą tej zmiany są szybkie przerzuty.

Julka jest w trakcie chemioterapii. Jest to warunek konieczny, umożliwiający przeprowadzenie operacji. Wykonana tomografia wykazała kolejne przerzuty.

Mimo bólu i cierpienia Julka dzielnie walczy z nierównym przeciwnikiem. Może liczyć na wsparcie najbliższych oraz ludzi dobrej woli, w tym strażaków, którzy aktywnie włączają się w pomoc małej wojowniczce. Wśród nich nie brak także strażaków z naszego regionu.

  Paula Wężyk - katolicka poetka ze Śremu
fot. OSP Lubiatowo

„Serduszko dla Julki” to inicjatywa młodzieżowych drużyn pożarniczych działających przy jednostkach OSP. Zadaniem młodych strażaków jest wykonanie serduszek w dowolnej formie i zaprezentowanie ich na Facebooku w formie zdjęcia lub filmu – tak, aby mogła zobaczyć je Julka.

Ponadto organizowana jest akcja zbiórki pieniędzy „Daj piątaka dla córki strażaka” – za każde dziecko z MDP należy wpłacić symboliczne 5 zł. W Lubiatowie dodatkowo dorzucili się druhowie z OSP, wspierając małą wojowniczkę i jej najbliższych w walce z chorobą.

Strażacy z Lubiatowa nominowali do udziału w akcji kolejne jednostki: OSP Małachowo, OSP Masłowo oraz OSP Gułtowy.
Pozyskane środki przeznaczone zostaną na leczenie oraz rehabilitację dziewczynki.

Każdy, kto chciałby wesprzeć małą Julkę, może to zrobić wpłacając dowolny datek poprzez portal zrzutka.pl.