|

Wiosna w ksiąskiej bibliotece

Po pierwsze, we wtorek, 21 marca w ksiąskiej bibliotece można zdobyć Paszport Miłośnika Poezji. – 21 marca świętujemy ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Poezji, czyli zachęcamy do sięgnięcia po literaturę nieco inną niż czytaną na co dzień. Chcemy to zrobić w niecodzienny sposób… – zdradza szczegóły Mariola Kaźmierczak.

Otóż każdy, kto wypożyczy książkę, otrzyma specjalny Paszport Miłośnika Poezji, na którym widnieją portrety znanych poetów i pisarzy. – Pod każdy z portretów można zajrzeć. Ale nie zdradzę, co tam się znajduje. To trzeba samemu sprawdzić – podpowiada M. Kaźmierczak i dodaje, że Paszport Miłośnika Poezji to taka symboliczna „przepustka” do świata poezji – podróżowania wśród zwrotek, które wymyślili niezwykle kreatywni i poczytni poeci, a ich twórczość poznają już kolejne pokolenia. – Wśród nich są patroni roku 2023: Wisława Szymborska i Kazimierz Przerwa-Tetmajer – przypomina.Magiczne ziarenka


VW_Berdychowski_400_150(1)

Po drugie, we wtorek można także zyskać nasionka. – 21 marca rozdamy magiczne ziarenka, dzięki którym w każdym ogródku przydomowym, balkonowym lub tarasowym może stać się bardziej kolorowo. Wy za to wypożyczacie książki! To nasza propozycja nie do odrzucenia z okazji Pierwszego Dnia Wiosny – zaprasza dyrektor CK Książ.

fot. CK Książ