|||

Rywalizowali o tytuł „Sprawny w zawodzie”

Tegoroczna edycja konkursu „Sprawny w zawodzie” obejmowała rywalizację w trzech zawodach: cukiernik, sprzedawca i mechanik pojazdów samochodowych. Do Śremu zawitali uczestnicy OHP z różnych zakątków Wielkopolski, którzy najlepiej poradzili sobie z testem wiedzy na poziomie lokalnym. W gościnnych progach Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie mierzyli się z częścią praktyczną, która poziomem odpowiadała egzaminom zawodowym.

Fot. D. Górna

W kategorii sprzedawca, uczestniczki miały za zadanie wystawić paragon, fakturę i przeprowadzić inwenturę. Z kolei mechanicy pojazdów samochodowych pracowali w parach i mierzyli się z wymianą klocków i tarcz hamulcowych. Tu nie liczył się czas, lecz dokładność! Natomiast w kategorii cukiernik, uczestnicy konkursu przygotowywali kakaową roladę biszkoptową z bitą śmietaną i brzoskwiniami. Oczywiście wszystko zgodnie z odpowiednią recepturą.Fot. D. Górna

Wśród zwycięzców konkursu znalazła się uczennica ZSP – Kinga Banecka, która wygrała w kategorii sprzedawca. Kinga reprezentowała Zespół Szkół Politechnicznych oraz śremski Hufiec Pracy. Z kolei w kategorii mechaników samochodowych najlepsi okazali się uczestnicy Hufca Pracy w Turku. Wśród cukierników pierwsze miejsce na podium zajęli uczniowie z Wrześni.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.