||

Morsowali dla Marysi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na nich zawsze można liczyć! Oczywiście mowa o morsach, które bardzo chętnie włączają się w akcje charytatywne. Nie inaczej było tym razem.

W niedzielę, 5 marca na plaży miejskiej w Śremie miała miejsce akcja „Pomaganie przez morsowanie. Z sercem dla Marysi”.Główną bohaterką wydarzenia była Marysia Nadolna.

Dziewczynka pomimo chorych nerek, serduszka i porażonych strun głosowych nie daje za wygraną i robi wszystko, aby dogonić rówieśników. Pomoże jej w tym niedzielna zbiórka. Zebrane fundusze, ponad 40 tys. zł (morsowanie + licytacje), zostaną przeznaczone na rehabilitację oraz zakup sprzętu medycznego.

W akcji udział wzięli nie tylko śremscy miłośnicy zimnych kąpieli. Do wydarzenia dołączyły również zaprzyjaźnione kluby z sąsiednich gmin i powiatów. Na uczestników czekała moc atrakcji. Była wspólna rozgrzewka, morsowanie, licytacje fantów oraz pokaz ratownictwa wodnego. Oczywiście uczestnicy wydarzenia mogli liczyć na ciepłe posiłki oraz słodkie rarytasy. Do akcji włączyli się również żużlowcy Unii Leszno. Przekazali fanty na licytacje, w tym koszulkę z autografami.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie z jednostek OSP, a także członkowie śremskiego WOPR. Akcję zorganizowały kluby morsów Lodzik Śrem i Mrozik Śrem oraz M@C.NET.