|

W poniedziałek start naboru do szkół i przedszkoli

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

O tym czy dziecko dostanie się do gminnego przedszkola czy szkoły podstawowej decydują oczywiście kryteria. Kandydat do przedszkola, zgodnie z uchwałą gminną, może uzyskać 50 punktów.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Kryteria naboru dzieci do przedszkoli:


Berdychowski Wv

Gmina w naborze przyznaje 30 punktów za to, gdy oboje rodziców przyszłego przedszkolaka pracują lub studiują w systemie stacjonarnym, 15 punktów za to, gdy do przedszkola chodzi już rodzeństwo dziecka i 5 punktów za czas pobytu przedszkolaka w placówce powyżej 5 godzin dziennie.

Kryteria naboru dzieci do I klasy szkoły podstawowej:

Podobne kryteria punktowe dotyczą kandydatów do I klasy szkoły podstawowej. Punktacja wygląda następująco: 10 pkt za to, że w szkole swój obowiązek spełnia rodzeństwo kandydata, 5 pkt za to, że w obwodzie szkoły zamieszkują krewni kandydata wspierający rodziców w zapewnieniu kandydatowi należytej opieki oraz 2 punkty za to, że miejsce pracy rodziców znajduje się w obwodzie szkoły.

Ważne terminy dla rodziców „pierwszaków”

  • 20.02 – 24.02

Złożenie w przedszkolu/szkole, podpisanej deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024.

  • 27.02 – 10.03

Składanie w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, wydrukowanych i podpisanych wniosków wraz z załącznikami (oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów).

  • 17.03

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

  • 20.03 – 21.03

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

  • 24.03

Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Nabór dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych w gminie Śrem odbywa się na platformie nabor.pcss.pl.