Image

Jakie etui na telefon są najlepsze dla posiadaczy telefonów z dużymi ekranami?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Regularne korzystanie z telefonu podczas dnia powoduje, że jest on narażony na upadki i uszkodzenia. Z tego powodu tak ważne jest, by posiadając smartfon, odpowiednio go zabezpieczyć obudową, której potoczna nazwa to case. Obudowanie telefonu minimalizuje ryzyko stłuczenia ekranu, którego naprawa jest niezwykle kosztowna. Jaki więc case wybrać, posiadając telefon z dużym ekranem?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Dlaczego warto posiadać case na telefon?

Ze smartfonów z dużym ekranem korzysta obecnie prawie każdy, bez względu na wiek czy stopień zaawansowania w obsłudze sprzętów elektronicznych. Fakt, że z pomocą telefonu możemy załatwić wszystkie ważne sprawy, komunikować się z bliskimi, a nawet na nim pracować, powoduje, że telefon narażony jest na uszkodzenia, których najczęstszą przyczyną są upadki.

Skutkiem jest stłuczony ekran, którego wymiana w droższych telefonach może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, kiedy telefon nie jest zabezpieczony obudową, której zadaniem jest amortyzowanie upadków i ochrona ekranu przed stłuczeniem czy zalaniem.

Oprócz tego, że obudowy pełnią funkcję estetyczną, to powinny być wykonane z wysokiej jakości tworzyw, które cechują się wytrzymałością. Mowa na przykład o poliwęglanie lub TPU, które doskonale dopasowują się do kształtu telefonu i bezbłędnie chronią telefon przed zarysowaniami. Case na telefon jest więc obowiązkowym gadżetem dla posiadaczy smartfonów, którzy chcą zadbać o najwyższą ochronę swojego sprzętu. 

Jaki case jest najskuteczniejszy do telefonu z dużym ekranem?

Wybierając etui chroniące tył telefonu, warto wybrać takie, którego ramka dodatkowo wystaje nad rantami ekranu. Sprawia to, że w przypadku upadku wyświetlacz nie jest bezpośrednio narażony na kontakt z powierzchnią, na którą spada. Dobrym wyborem są etui wykonane z silikonu, ponieważ zapobiegają ślizganiu się telefonu w dłoniach, co spotyka szczególnie posiadaczy modeli z dużymi ekranami. Niezwykle skuteczne okazują się także obudowy z klapką, które zazwyczaj posiadają miękkie wyściółki dodatkowo zabezpieczające telefon. Są to także niezwykle funkcjonalne akcesoria, ponieważ często mają przegródki na karty płatnicze. Etui wyposażone w klapkę dodatkowo chroni ekran przez rysowaniem wynikającym z noszenia telefonu w torebce czy kieszeni i bez wątpienia stanowi elegancką ozdobę każdego telefonu.

Bez względu na to, jaki case wybierzesz do swojego smartfona, warto dodatkowo ubezpieczyć jego ekran. Szkła hartowane to znacznie skuteczniejsza forma zabezpieczania ekranu od folii ochronnej. Zadaniem szkła jest amortyzowanie uderzenia i minimalizowanie ryzyka porysowania ekranu ostrymi przedmiotami.

Jakie gadżety warto posiadać do smartfona?

Posiadacze telefonów z dużymi ekranami mogą obecnie kupić wiele przydatnych gadżetów, które wpływają na wygodę podczas korzystania ze smartfonu. Akcesoria takie jak uchwyty na telefon świetnie sprawdzają się podczas jazdy, umożliwiając korzystanie z nawigacji. Dodatkową funkcją uchwytów jest zabezpieczanie telefonu przed upadkiem w trakcie jazdy. Podczas podróży przydatne okazują się także słuchawki bluetooth pozwalające bezpieczne rozmawiać przez telefon. Systematyczne używanie smartfona wpływa negatywnie na kondycję jego baterii, więc warto pod ręką posiadać powerbank, który umożliwia naładowanie baterii w dowolnym miejscu i czasie.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]